Meslek Yüksekokulu
Yaşlı Bakımı
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Sağlık Meslek Yüksekokulu > Programlar > Yaşlı Bakımı
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Yaşlı Bakımı
Eğitim
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
2
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Yaşlı Bakımı Websitesini Ziyaret Et

Yaşlı Bakımı

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Yaşlı Bakımı

Gelişen ilaç sektörü ve iyileştirilen yaşam şartları sayesinde,  dünyada ortalama yaşam süresi artmıştır. Dolayısıyla,  dünyamızda yaşlıların nufüs yüzdeliği  daha önce eşi görülmemiş bir seviyeye ulaşmıştır. Yaşlı nüfusa bakım verebilecek bireylere ihtiyaç da böylece giderek artmaktadır.

Yaşlı Bakımı programının amacı, yaşlı bireylerin sosyal, ruhsal, fiziksel durumlarının iyileştirilmesine katkı sağlayabilecek donanımda ve aynı zamanda yaşlı ve bakıma muhtaç bireylerin hayata sarılmasını, gelecek kaygısından arındırılmasını, boş zamanlarını üretken bir şekilde değerlendirmesini, kendi bedenine ve yaşam alanlarına karşı duyarlı ve koruyucu olmalarını sağlayan ve uygulatan donanımlı sağlık teknikerleri yetiştirmektir.

 

 

 

2 yıllık önlisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler “Yaşlı Bakım Teknikeri” ünvanını kazanmaktadırlar.

Programdan mezun olanlar, başta KKTC ve Türkiye’de, yaşlı bakım hizmetlerinin yürütüldüğü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, belediyeler, hastaneler, sivil toplum kuruluşları ve özel kurumlarda yürütülen; huzurevleri, yaşlı bakımevleri, sağlık birimlerindeki yaşlıya yönelik uygulamalar, evde bakım hizmetleri v.b. birimlerde uzman gözetiminde çalışabileceklerdir.

Programdan mezun olacak öğrenciler isterlerse dikey geçiş sınavları ile uygun bölümlerde lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrısta ki en güzel yere sahip üniversitelerden biridir. Geniş bir alanda eğitim vermektedir. Gerek yönetim gerekse egitimciler ve tüm çalışanlarıyla,  ögrencilere iyi hizmet veren bir kurumdur. Özellikle bir sağlık ögrencisi olarak okuduğum bölümde çok iyi ögrenim gördüğüme  ve bu öğrenimimin ileriki dönemlerde diğer sağlıkcı adaylarıyla aramızda fark yaratacağına inanıyorum. Diğer bölümde okuyan arkadaşlar ile diyaloglarımızda ise onların da okudukları bölümlerde üst seviyede ögrenim verildigini anlamaktayız . Gerek üniversite içindeki gerekse üniversite dışında ki hizmetlerinden çok iyi bir şekilde faydalanabiliyoruz. Ayrıca eğitim olarakta yenilikci ve kendini ıspatlamış bir üniversitedir. Girne Amerikan Üniversitesi’nin gerek konum olarak gerekse de eğitim olarak iyi bir seviyede olduğuna inaniyorum bizden sonraki arkadaslarıma da Girne Amerikan Üniversitesi’ni en samimi hisselerimle öneririm

Elif Yanar

 

 

Sevgili Yaşlı Bakımı Bölümü Aday Öğrencileri,

Hayatlarının son dönemlerinde bireylere gereken bakımı vermek çok önemli ve kutsal bir meslektir. Girne Amerikan Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulunda güncel müfredatımız ve teorik olduğu kadar uygulama eğitimlerine verdiğimiz önemle, bu çok önemli mesleğe en iyi şekilde hazırlanacaksınız. Yaşlı Bakım ilke ve teknikleri her geçen gün gelişmektedir. Kaliteli bir bakım verip, mesleğinizde ilerlemek için gerekli altyapı ve bilgiye sahip olabileceğiniz eğitim yeri Girne Amerikan Üniversitesidir.

Yaşlı Bakımı Bölümümüz en güncel eğitim programı ve donanımlı akademik kadrosuyla eğitim hayatınız en iyi şekilde şekillendirmeye hazır.

Yaşlı Bakımı Bölümünde vizyonumuzu, sizin potansiyelinizle birleştirip, sağlık hizmetlerinin kalitesini sizin aracılığınızla  artırmayı heyecanla bekliyoruz.

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?