Lisans Eğitimi
Uluslararası İlişkiler
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > İşletme Fakültesi > Programlar > Uluslararası İlişkiler
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
İşletme Fakültesi
Bölüm
Uluslararası İlişkiler
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç Tarihi
Eylül 2015
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Uluslararası İlişkiler Websitesini Ziyaret Et

Uluslararası İlişkiler

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Uİ

TV’deki haberleri her açtığınızda, bir gazeteye baktığınızda veya radyodan haberleri dinlediğinizde, dış dünya ile ilgili bir veya birkaç konu, yabancı bir hükümeti temsil eden bir şahsiyet veya global sorunları ele alan bir konu ile karşı karşıya gelirsiniz. Ya da, diğer bir deyimle; Uluslar arası İlişkiler ile karşı karşıya gelirsiniz.

Bizler, sizlerin karşı karşıya geldiği bütün bu sorun, çatışma, çekişme ve problemleri anlama, uluslar arası düzlemde ortaya çıkan seçenekleri  doğru analiz etme ve tanımlama yeteneğinizi geliştirmeyi, başarı performansınızı yükseltmeyi amaçlamaktayız. Bu program sonunda  sizler, edinmiş olduğunuz yeterli akademik birikim ve uygunca sunum teknikleri ile  uluslararası düzlemde ortaya çıkan sorunları kendi düşünceleriniz doğrultusunda yorumlayıp değerlendirme becerisine kavuşacaksınız.

Bizler, sizlerin açık düşünceli ve entelektüel sorgulayıcı tavrınızla uluslararası olay ve olgularla ilgilenen, henüz bilinmeyen ve oldukça heyecanlı olan yeni bilgi alanlarını keşif etmenizi bekliyoruz. Bizler, sizlerin entelektüel tartışmalardan zevk alan, farklı düşünce ve argümanları paylaşmaya hazır, dinlemeye açık, ama yeri ve zamanı geldiğinde düşüncelerini açık yüreklilikle ifade eden bireyler olmanızı istiyoruz. Eğer bu büyüleyici uluslar arası aktiviteyi anlama, yeni diyarları keşfetme ve daha fazla öğrenme macerasına kalkışmak istiyorsanız, o zaman bize katılın. Bizim sizler için sunduğumuz dersler tarih, hukuk, dil, teori, bölgesel çalışmalar, çatışma, uluslararası organizasyonlar, politika, politik uygulamalar ve daha ötesini içermektedir.

 

 

Uluslararası ilişkiler bölümü mezunları hem kamu sektöründe hem de özel sektörde birçok iş imkanına sahiptirler. Mezunlar, başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere çeşitli bakanlıklarda, devlet  bürokrasinin üst kademelerinde, siyasi partilerde, sivil toplum örgütlerinde, kamuoyu araştırma şirketlerinde, medyada ve BM, Avrupa Birliği gibi uluslararası örgütlerde görev yapabilirler. Ayrıca uluslararası iktisadi ve ticari ilişkiler konularında da yetişen öğrenciler uluslararası banka ve şirketlerde de iş imkanına sahiptirler.

 

Çalışma Alanları

  • Uluslararsı İlişkiler Uzmanı
  • Siyasi Analist
  • Diplomat
  • Dış İlişkiler Danışmanı
  • Siyasetçi
  • AB uzmanı

 

 

“MIS, bilişim sektörüne daha geniş bir bakış açısı sağlıyor, sadece yazılım yada donanım değil, bu sektörün pazarlamasından tutun diğer satış kanallarına kadar az çok bilgi sahibi olmanızı ve spesifik uzmanlık alanlarından mezun bir öğrenciye göre daha donanımlı olmanızı sağlıyor.

Şuanda Medyasoft bünyenisinde 16 aydır yazılım uzmanı olarak çalışıyorum, insanların bölümümüze bakış açısı güzel. Turkishiarlines, IngBank, Ulker gibi çok büyük firmaların web uygulamalarına imza atıyoruz ve ben şuan sadece turkishairlines projesinde yazılım geliştiriyorum.

Öğrenci arkadaşlarımız üniversitede ki zamanlarını, yeni teknolojileri en azından okuyarak, araştırarak geçirsinler ve kesinlikle projelerini ciddiye alıp kendilerine referans olabilecek uygulamalar geliştirmeye çalışssınlar.İş hayatında çok büyük etkisini göreceklerdir.

Emrah TOKALAK

 

"Yönetim Bilişim Sistemlerini seçmemin doğru bir karar olduğunu iş hayatına başladıktan sonra daha iyi anladım. İş hayatında sadece teknik bilgilerle bir kariyer sahibi olmak mümkün değil. Şu an sistem uzmanı olarak çalışıyorum. Bölümümüz sağladığı derslerle birlikte, hem bir şirketin nasıl işlediğini, projelerin nasıl yürütüldüğünü hem de teknik bilgiler içeren derslerin çok faydasını gördüm."

Pelin Müge ERSOY

 

 

Uluslararsı İlişkiler Diploması ile hem kamu sektöründe hemde özel sektörde geniş bir kariyer yelpazesine sahip önemli bir kaynak olacaksınız. Küreselleşen dünyada çatışmaların barışçıl yollarla çözülmesi ve uluslararası işbirliğini artırmak amacıyla oluşturulan çabalar arttıkça kariyer alanlarınız artacak ve hayat boyu kendinizi geliştime şansı bulacaksınız.

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?