Lisans Eğitimi
Spor Yöneticiliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Spor Yüksek Okulu > Programlar > Spor Yöneticiliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Spor Yüksek Okulu
Bölüm
Spor Yöneticiliği
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Spor Yöneticiliği Websitesini Ziyaret Et

Spor Yöneticiliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Sağlık Yönetimi

Spor Yöneticiliği bölümü, hızla büyüyen spor endustrisi için öğrenciler yetiştirmek amacındadır. Öğrenciler, büyük spor organizasyonları içinde yer almak için gerekli olan deneyime ve yetkinliğe bu program sayesinde ulaşabilirler. Başarılı bir spor yöneticiliği kariyeri için, büyük öneme sahip olan yönetim ve liderlik becerileri de bu program dahilinde kazanılabilir.

Öğretim programı, işletme, yönetim ve beden eğitimi bölümlerinden dersler alarak oluşturulmuştur. 4 senelik öğretim süreci boyunca, programın önemli noktaları:  spor organizasyonlarında karar verme ve organizasyon hazırlıklarında sosyo kültürel problemlerin anlaşılması, spor pazarı ve finansı konusunda kazanılan bilgilerin uygulanabilmesi olacaktır. Öğrenciler, spor yöneticiliği problemlerinin çözülmesi konusunda kritik düşünme becerisi kazanacaktır. Ayrıca, istekleri doğrultusunda spor endustrisinde kullanılmak üzere araştırma yapabilme yetisi de elde edilebilecektir. 

 

 

 

  • Federasyonlarda, spor alanındaki komitelerde ve okul sonrası spor okulu ve benzeri kurumlarda lider pozisyonunda
  • Lise, kolej ve universitelerde akademik hizmetlerde
  • Pazarlama, sağlık ve tanıtım sektörlerinde
  • Sporcularla direk olarak ya da fitness endustrisi ile bağlantılı olarak
  • Spor markalarının tanıtımı kapsamında, mağazalarda ya spor şirketlerinde

 

 

 

Ben Yiğit Akınsal, şu anda spor yöneticiliği 3. sınıf ögrencisiyim. Girne Amerikan Universitesindeki memnuniyetimin en büyük nedeni, bizlere sunulan sportif olanaklar,okuldaki hocalarımızın bizlere olan yakın ilgisi ve sosyal ortamın sıcaklığından kaynaklanıyor. Her dönem, alanımız ile ilgili, pek çok ilgi uyandırıcı ders alıyoruz. Mezuniyetimin ardından yetkin bir yönetici ya da eğitmen olacağımdan hiç şüphem yok.

 Yiğit Akınsal, 23, Türkiye

 

Bu bölüm sürekli gelişmekte olan spor yöneticiliği alanında bizlere olabilecek en iyi eğitimi veriyor. Girne`nin çevre koşulları da özellikle spor ve turizm alanında pek çok imkan sunuyor. Kıbrıs koşullarında, okulda aldığımız eğitimi deneyim ile birleştirme şansı buluyoruz. Bölümde öğrenci sayısı fazla olmadığından, ögrenciler arası ikili ilişkiler ve dayanışma oldukça üst seviyede.

 Azad Mehmanov, 24, Türkmenistan

 

Uzun süredir, fitness sporuyla profesyonel olarak uğraşıyorum. Spor yöneticiliği bölümünde, özellikle uygulama derslerimizdeki yüksek eğitim kalitesi bana spor hayatımda çok yardımcı oluyor. İlerleyen zamanlarda, sportif kariyerimi yöneticilik becerileri ile birleştirmek istiyorum. Bana bu konuda yön ve ilgi gösteren hocalarımız var. Onların deneyimleri biz spor yöneticiliği öğrencileri için çok kıymetli.  

Murat Akyol, 22, Türkiye

 

 

Spor yöneticiliği, herkesin kendi ihtiyacı ve beğenisi doğrultusunda takip edebileceği farklı kariyer seçenekleri sunmaktadır fakat bu alanı tercih eden bireylerin tek bir ortak paydada buluştuğu görülmektedir: Sporu hayat boyu devam edecek bir tutku olarak benimsemek. Eğer yönetim alanındaki becerilerinizi, spor ve atletik becerileriniz ile birleştirmek istiyorsanız, bu bölüm, tam size göre olacaktır. 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?