Meslek Yüksekokulu
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Meslek Yüksekokulu > Programlar > Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Meslek Yüksekokulu
Bölüm
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
Eğitim
Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+2
Ücret
23.225,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Websitesini Ziyaret Et

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

Program Hakkında

Sivil Havacılık sektöründe yaşanan gelişmeler ve yapılan düzenlemeler, giderek daha çok sayıda havayolu şirketinin sivil havacılık sektörüne katılmasını teşvik etmektedir. Bu gelişmelere paralel olarak havayolu ile yolcu taşımacılığı; yurt içi, uluslararası uçuşlar ve uçuş noktaları hızla artmaktadır. Program, sektördeki firmaların ihtiyaç duyduğu yetişmiş kabin hizmetleri personeli talebini karşılamayı amaçlamaktadır. Sivil Havacılık sektörünü ve diğer sektörlerle ilişkisini iyi bilen, uluslararası sivil havacılık organizasyonları ve kuralları, kabin memuru görev ve sorumlulukları, uçuşta servis, normal emniyet usulleri, ekip kaynak yönetimi (CRM), yolcu ilişkileri, acil durum kuralları, ilk yardım gibi konularda bilgi sahibi elemanlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programa öğrenci kabulünde kabin hizmetleri mesleğinin gerektirdiği özel şartlar aranacaktır.

 

Aranan Şartlar:

Erkek adayların boyu 170cm ile 190 cm arasında olmalı ve boy - kilo dengesi olma şartı ve vücudun görünen yerlerinde herhangi bir iz bulunmaması gerekmektedir.

 

Bayan adayların boyu 160cm ile 180 cm arasında olmalı ve boy - kilo dengesi olma şartı ve vücudun görünen yerlerinde herhangi bir iz bulunmaması gerekmektedir.

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?