Lisans Eğitimi
Sağlık Yönetimi
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Sağlık Bilimler Fakültesi > Programlar > Sağlık Yönetimi
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Bilimler Fakültesi
Bölüm
Sağlık Yönetimi
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Sağlık Yönetimi Websitesini Ziyaret Et

Sağlık Yönetimi

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Sağ. Yönetimi

Saglik Yonetimi programinin amaci saglik ile ilgili kurumlarda calisabilecek,  saglik sisteminin yapisini taniyan, saglik sistemi fonksiyonlarini yakindan takip edebilen, sorunlara yapici ve kalici cozumler uretebilen, cesitli problemlere hem pratik, hem akademik bir perspektiften bakabilen, ve yoneticilik kavramlarini anlayan, yoneticiler yetistirmektir.

Bolum icerisinde ogrencilerin universite ortak dersleri olup, bu dersleri diger fakultelerden almalari beklenmektedir.  Bu dersler, Turkce, Bilgisayar, ingilizce, ve Tarih dersleridir. Saglik Yonetimi mezunu bir ogrencinin asagidaki dersleri tamamlamasi gerekmektedir.

 

 

Saglik kurumlarinda yonetici pozisyonunda calismak. Örnek verilecek olursa çalışma alanlar olarak da Saglik Kurumlari, Ozel hastaneler, ozel klinikler, devlet hastaneleri, saglik merkezleri gibi sağlık kuruluşları da örnek gösterilebilir.

 

 

Ben Girne Amerikan Universitesinde sağlık yönetimi okumaya karar verdim cunku bu bolumu saglik sektorunde amacladigim kariyer icin bir platform olarak goruyorum. Bu 4 yıllık program, sağlık sektorunde yönetici olarak yer alabileceginiz bir kariyer için işletme odaklı öğretim ve araştırma becerilerini bir arada sunuyor.

Raissa Naweza

 

Saglik Kurumlarinin her gecen gun arttigi ulkemizde ve sagligin her gecen gun onem kazandigi global dunyada, saglik kurumlarinin iyi yonetilmesi icin saglik alaninda uzmanlasmis yoneticilerin yetismesi icin, GAU Saglik Yonetimi Bolumu aday ogrencilere farkli bir bolum ve gelecek icin iyi bir kariyer firsati sunmaktadir.

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?