Meslek Yüksekokulu
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Sağlık Meslek Yüksekokulu > Programlar > Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Sağlık Kurumları İşletmeciliği
Eğitim
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
2
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Sağlık Kurumları İşletmeciliği Websitesini Ziyaret Et

Sağlık Kurumları İşletmeciliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim S.K.İ

Sağlık Kurumları İşletmeciliği programının amacı, çeşitli sağlık kurumlarının orta ve üst düzey yönetim kademelerinde çalışabilecek iletişimi güçlü, organizasyon ve koordinasyon yeteneğine sahip, hastane yönetimi bilgisine ve işletmecilik bilgisine sahip olan, bilgi ve beceri kazanmış nitelikli ara elemanları sağlık sektörüne kazandırarakdırmaktır.

 

Programımızın hedefi sağlık sektörüne alanında en iyi koşullarda yetişmiş, mesleğin gerekliliklerini tanıyarak donatılmış meslek elemanları yetiştirmek, dünyada halen sorun olmaya devam eden sağlık sistemleri yönetimini uygulamada bilimsel kriterlere uygun hale getirmek ve sağlık sektörü hizmetlerinin daha kaliteli olmasını sağlamaktır.

 

 

2 yıllık önlisans eğitim süresini başarıyla tamamlayan öğrenciler “Sağlık Kurumları İşletmecisi” ünvanını kazanmaktadırlar. 

Programdan mezun olanlar, başta KKTC ve Türkiye’de sağlık sektöründe idari, mali ve destek birimleri olan; resmi ve özel hastaneler, sağlık kuruluşları, belediye sağlık merkezleri, tıbbi laboratuvarlar, ecza depoları, rehabilitasyon merkezleri, sosyal güvenlik kurumları, medikal cihaz üreten şirketler, özel sigorta şirketleri, sağlık turizm şirketlerinde, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde istihdam edilebilecekerdir.

Programdan mezun olacak öğrenciler isterlerse dikey geçiş sınavları ile uygun bölümlerde lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

 

 

Eklenecektir.

 

 

Sevgili Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü Aday Öğrencileri,

Bu programdan mezun kişilerin genel işletme bilgi ve becerisi yanında, sağlık alanına özgü kaynak planlaması, hastane yönetimi ve hasta hakları alanlarında özel eğitim almaları istihdam olanaklarını artırmaktadır. Girne Amerikan Üniversitesi alanında lider bireyler yetiştirmekle bilinen, köklü bir üniversitedir. Yöneticlik ve liderlik vasıflarına sahip öğrencileri eğitmek için gerekli teorik, stratejik ve pratik eğitimi vermek önceliğimizdir. Sık sık yapılan  uygulama çalışmaları, seminerler ve atölye çalışmalırıyla bir yöneticinin sahip olması gereken disiplinlerarası becerilere sahip olacaksınız. 

Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümümüz en güncel eğitim programı ve donanımlı akademik kadrosuyla eğitim hayatınız en iyi şekilde şekillendirmeye hazır.

Sağlık Kurumları Yöneticiliği Bölümünde vizyonumuzu, sizin potansiyelinizle birleştirip, sağlık hizmetlerinin kalitesini sizin aracılığınızla  artırmayı heyecanla bekliyoruz.

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?