Lisans Eğitimi
Resim
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mimarlık Fakütlesi > Programlar > Resim
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
Bölüm
Resim Bölümü
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Resim Websitesini Ziyaret Et

Resim

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Resim Bölümü

Girne Amerikan Üniversitesi Görel Sanatlar Bölümü’nünde,amacımız resim dili ve bu dili oluşturan ögeleri sezen, kavrayan, biçimlendirebilen; alanın kuramsal bilgi ve kültürünü almış, araştırıcı ve yaratıcı insan yetiştirmektir. Uygulamalı çalışmalar, sanatın temel eğitiminden (Temel Atölye, Desen, Modelaj, Bilgisayar Destekli Tasarım) başlayıp, Resim Atölyesi, Seçmeli Atölye (Baskı Resim, Duvar Resmi, Multimedya, v.b.) çalışmalarıyla devam eder. Kuramsal dersler ise, birinci yıldan başlayarak Sanat Tarihi, Uygarlık Tarihi, Sanat Sosyolojisi, Görsel Algılama Psikolojisi, Mitoloji, Çağdaş Sanat ve Eser Analizi gibi derslerle şekillenir.

Dolayısıyla, çok yönlü ve seçime dayalı bir programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, Görel Sanatlarla ilgili her alanda (Sanat, Tasarım, Eğitim, Yönetim gibi), çalışma ve üretme gücüne sahip olacaklardır. Bu bölüme Girne Amerikan Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Bölümün eğitim dili İngilizcedir.

 

 

 

 

Resim programında öğrenim görenler “Ressam” unvanı ile çalışırlar.

Serbest sanatçı, özel ve kamu kuruluşlarında ressam, sanat danışmanı, Güzel Sanatlarla ilgili eğitim ve araştırma kurumlarında akademik ve öğretici eleman, üniversite ve yüksek okullarda seçmeli dersler sorumlusu olarak çalışma olanaklarına sahiptirler.

Resim dalında öğrenim yapmış kişiler, serbest sanatçı olarak çalışabilirler, özel ve kamu kuruluşlarında ressam, sanat danışmanı, Güzel Sanatlarla ilgili eğitim ve araştırma kurumlarında akademik ve öğretici eleman, üniversite ve yüksek okullarda seçmeli dersler sorumlusu olarak çalışma olanaklarına sahiptirler.

 

 

 

 

2010 yılında Görsel Sanatlar Resim bolumune basladım. Lisans sım dort sene sürdü, ve bu bolumun ikinci mezunuyum. Girne American Üniversitesinde gecirdiğim süre boyunca cok şeyler oğrendim. Okuduğum bolum daha fazla resime dayalı olsada yinede diğer sanat dallarında çeşitli denemelerde bulundum. Hocamlarım çok yardımcı ve özenli idi. Ve tutarlı bir şekilde benim uygulama ve araştırmayı geliştirmemi sağladılar. Suan Birleşik Kıralıkta South Wales Üniversitesinde master programı yapıyorum. GAÜ de aldığım eğitim ve deneyim icin cok minnetarım, ve eminimki üniversite güç ten güçe gidecektir. Tüm GAÜ personeline ve idareye en içten teşekkürlermi sunmak istiyorum.

 

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi Resim Bölümüne hoş geldiniz.

 

Fakültemizdeki Resim Bölümümüz, halihazırda atölye uygulamalı iki boyutlu ve üç boyutlu, çizim, boya-resim ve değişik malzemelerden çıkışla heykeltraşlık ve kurgu (enestelasyon, installation) dersleri vermektedir.  Bütün ders programlarımız İngilizce olarak uygulanmaktadır.  Sanat Tarihi ve Teori derslerimiz, genel kültür ve sosyal bağlamlı olup öğrencilerimizin tarihsel ve güncel bilinçlilikle öz eleştirel yeteneklerini geliştirme odaklıdır.  Böylelikle, gün geçtikce, hayatımızdaki yerinin çok önem kazanmaya devam ettiğine şahit olduğumuz, yakın ve geniş görsel çevrelerimizin eleştirel-düşünce çıkışlı hassas ve önyargısız değerlendirilmesinin insan ilişkilerinde olan önemli yerini kavrama ve uygulamalarında genç nesil sanatcılarımızın bilinçlindirilmesinde yardımcı olmak ve bu oluşumlar için fiziksel, zihinsel ve psikolojik ortamlar hazırlamanın cok önem verdigimiz hedeflerden biridir.  Bu bağlamda, pratik ve teori derslerimiz, ögrencilerimizin düşünsel ve yaratıcı potansiyellerini yüksek düzeylere taşıyabilmelerinde destek olup bilgi verebilecek, disiplinler arası çalışmalara çok önem veren yetenekli hocalarımız ögretim kadromuzu oluşturmaktadır.

 

Süratlı ve karışık şekillerde oluşmakda olan sosyal, kültürel ve politik değişimlerin beraberlerinde getirdiği profesyonel ve genel hayat gerilimleri, ve bu oluşumlar nazarında gerekli olan yeni düzenlemeler, yaratıcı  ve sorun-çözücü bireyler ve toplumlar oluşma beklentilerini de beraberlerinde getirmektedir.  Eğtim ve öğretimle bu bilince varılabileceğine ve uygun uygulamalarla bu anlayışların genel hayata geçiştirilebileceğine inanan üniversitemiz, fakültemiz ve Güzel Sanatlar bölümümüz, bu süreçlerde olumlu ve dinamik bir ortam sunmaktadır.

`bazılarımız gördüklerimize inanırız ve bazılarımız da inandıklarımızı görürüz`
George Steiner

Doç. Dr. Mehmet Adil

GAÜ Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?