Lisans Eğitimi
Rekreasyon Yönetimi
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Spor Yüksek Okulu > Programlar > Rekreasyon Yönetimi
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
Bölüm
Rekreasyon Yönetimi
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
Özel Yetenek
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Rekreasyon Yönetimi Websitesini Ziyaret Et

Rekreasyon Yönetimi

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Rekreasyon

Rekreasyon yönetimi bölüm öğrencileri başta turizm olmak üzere ve diğer kurumlarda sporun birey yaşantısındaki önemini kavramış toplumlarda hızla yayılan favori etkinlikler ve yaşam koçluğu gibi yeni meslek alanlarındalar ve ayrıca toplumların başta yerel yönetimler aracılığı ile serbest zaman değerlendirme olanaklarının yönetimi, organizasyonu ve planlayıcısı olarak yetişmelerini amaç edinmektedir.

 

 

 

Rekreasyon öğrenciler yönetimi mezunları “rekreasyon yöneticisi” olarak spor endüstrisi, rekreasyon ve serbest zamanların değerlendirmesine yönelik hizmetler sunan organizasyonlarla kamu ve özel sektördeki her türlü turizm, sağlık ve hizmet sektörünün kurum ve kuruluşlarının da yönetici olarak görev alabilmektedirler.

Kamu ve özel sektördeki rekreasyonla ilgili her türlü turizm, sağlık ve yerel yönetimlerle ilgili kurum ve kuruluşlarda görev alabilmektedirler.

 

 

 

Üniversiteye başlarkan düşüncelerimdeki hayatın ve insanların ve yaşamın ne kadar değişik, tuhaf ve enteresan şekillere büründüğünü gördüm.Bölümümüz farklı alanlardaki boş zaman değerlendirmesini bize öğretirken bende kendi yaşamımda nelerin eksik olduğunu farkettim. Okul ve Girne şehrindeki hayatımı daha güzel şekillendirmek yönünde  meslek bilgilerim bana rehber oldu. Bu durumun gelecekteki yaşantımda da bana daha değerli faydalar katacağına inanıyorum. Rekreasyon yönetimi alanın bu kadar geniş olması bana hayata çok değişik yönlrden bakmayı ve empatiyi öğretti.

Bölümüm bana kattıkları ile artık hayata daha güvenli ve umutla bakıyorum.

 

 

Rekreasyon alanında hem staj olanakları hemde mezuniyet sonrası iş olanakları açısından Kıbrısın büyük hotellerinin spor tesislerinin zenginliği nedeni ile bu bölümde okuyanlar büyük şansa sahip olacaklardır.

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?