Meslek Yüksekokulu
Radyoterapi
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Sağlık Meslek Yüksekokulu > Programlar > Radyoterapi
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Radyoterapi
Eğitim
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
2
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Radyoterapi Websitesini Ziyaret Et

Radyoterapi

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Radyoterapi

Radyoterapi programının amacı kanser tedavisinde önemli bir tedavi yolu olan radyoterapi alanında, uzman hekimlerin denetiminde çalışabilecek etken, etkili ve nitelikle yardımcı eleman yetiştirmektir.

Bu programı başarıyla tamamlayan bireylerin radyoterapi makine ve ekipmanlarının kontrol etme, hasta pozisyon kalıbı, kurşun blok yapma, hastayı tedaviye hazırlama, ışın tedavisi ve simülasyonu yapma bilgi ve becerisine sahip olması amaçlanmıştır.

 Programımızın hedefi sağlık sektörüne alanında en iyi koşullarda yetişmiş, mesleğin gerekliliklerini tanıyarak donatılmış etik meslek elemanları yetiştirmektir.

 

 

 

 

2 yıllık önlisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler “Radyoterapi Teknikeri” ünvanını kazanacaklardır.  

Programdan mezun olanlar, başta KKTC ve Türkiye’deki kamu ve özel hastaneleri olmak üzere, radyasyon onkolojisinin uygulandığı tüm tıp merkezlerinde de istihdam edilebilirler. Ülkemizde ve dünyada kanser vakalarının sayısı günden güne artmaktadır. Dolayısıyla kanser terapilerine olan ihtiyaç da daha da yükselmektedir. Sağlık kuruluşlarının bu artan ihtiyaca cevap verebilmeleri için alanında bilgili, etik donanımlı, ve yenilikleri takip eden bir çok elemana ihtiyacı vardır.  Diğer taraftan, radyoterapi hizmetlerinde kullanılmakta olan araçlar ve ekipmandaki hızlı gelişmeler, meslek elemanlarının her geçen gün daha fazla bilgi sahibi olmalarını zorunlu kılmaktadır. Bu yüzden eğitimli radyasyon onkolojisi teknikerlerine talep oldukca fazladır.

Programdan mezun olacak öğrenciler isterlerse dikey geçiş sınavları ile uygun bölümlerde lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

 

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrısta ki en güzel yere sahip üniversitelerden biridir. Geniş bir alanda eğitim vermektedir. Gerek yönetim gerekse egitimciler ve tüm çalışanlarıyla,  ögrencilere iyi hizmet veren bir kurumdur. Özellikle bir sağlık ögrencisi olarak okuduğum bölümde çok iyi ögrenim gördüğüme  ve bu öğrenimimin ileriki dönemlerde diğer sağlıkcı adaylarıyla aramızda fark yaratacağına inanıyorum. Diğer bölümde okuyan arkadaşlar ile diyaloglarımızda ise onların da okudukları bölümlerde üst seviyede ögrenim verildigini anlamaktayız . Gerek üniversite içindeki gerekse üniversite dışında ki hizmetlerinden çok iyi bir şekilde faydalanabiliyoruz. Ayrıca eğitim olarakta yenilikci ve kendini ıspatlamış bir üniversitedir. Girne Amerikan Üniversitesi’nin gerek konum olarak gerekse de eğitim olarak iyi bir seviyede olduğuna inaniyorum bizden sonraki arkadaslarıma da Girne Amerikan Üniversitesi’ni en samimi hisselerimle öneririm

Elif Yanar

 

 

 

Sevgili Aday Öğrenciler,

Yaşlanan dünya nüfüsüyla beraber kanser vakaları günden güne artmaktadır. Radyasyon onkolojisi kanser tedavisinin yapıtaşlarından olduğundan, radyoterapi teknikerliğini seçerek günümüzün şartlarında çok aranan bir mesleğe sahip olmak için ilk adımı atacaksınız. Girne Amerika Üniversitesinde alacağınız uluslararası standardlardaki eğitim ve öğretimle, bu meslekteki diğer elemanlardan ayrıcalıklı olacaksınız. Teorik eğitime olduğu kadar pratik eğitime verdiğimiz önemle, pratik donanımızda üst düzeyde olacaktır.

Radyoterapi Teknikerliği Bölümümüz en güncel eğitim programı ve donanımlı akademik kadrosuyla eğitim hayatınız en iyi şekilde şekillendirmeye hazır.

Radyoterapi Teknikerliği Bölümünde vizyonumuzu, sizin potansiyelinizle birleştirip, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı ve yüzyılımızın hastalığı olan kansere karşı savaşı ilerletmeyi heyecanla bekliyoruz.

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?