Lisans Eğitimi
Psikoloji
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Beşeri Bilimler Fakültesi > Programlar > Psikoloji
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Beşeri Bilimler Fakültesi
Bölüm
Psikoloji
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Eğitim Diline Bağlı
Süre
4
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç Tarihi
Eylül 2015
Eğitim Dili
Türkçe veya İngilizce
Akreditasyon
YÖK, YÖDAK
Bu Bölümü Paylaş :
Psikoloji Websitesini Ziyaret Et

Psikoloji

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Psikoloji

Psikoloji günümüzün en önemli  ve en popüler alanlarından biridir. GAU Psikoloji bölümü dört yıllık bir lisans programıdır. Psikoloji insan davranışını ve  zihinsel süreçlerini  inceleyen  bilim dalıdır. Psikologlar farklı ortamlardaki herhangi bir davranış ya da davranış desenini gözler, açıklar, betimler veya belirlerken teori ve araştırmadan yararlanırlar. Psikoloji bölümü derslerini ve pratiklerini öğrencilerin psikolojinin kavramları, teorileri ve metotları ile ilgili bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi yönünde düzenlemiştir.   Gelişimsel, bilişsel, fizyolojik, çevresel, kültürlerarası gibi farklı bakış açıları derslerin temelini oluşturmaktadır. Ana yaklaşımlardan gelen bilgiler neyin “normal” neyin “psikopatolojik” olduğunun eleştirel incelenmesi sürecinin temelini oluşturmaktadır. Söz konusu dersler karmaşık psikolojik konuların çalışılmasında analitik araçlar haline gelerek alandaki araştırmacı ve profesyonel uygulamacı yaklaşımlarının kavranmasına, yanı sıra ilk elden deneyimlerle psikoloji alanında yeterli bir profesyonelin en önemli karakteristikleri olan anlayış ve empatinin geliştirilmesine olanak yaratmaktadır.   Kişinin izlemek isteyeceği alanlara göre, GAU Psikoloji lisansı iki farklı yolda gelişme olanağı vermektedir; araştırma yolu  ve profesyonel yol. İlave olarak, Uygulamalı Sosyal Psikoloji ve Danışmanlık Psikolojisi alanlarında ulusal ve uluslararası tanınmış yüksek lisans programları olanağı sunulmaktadır.

 

 

 

 

Mezunların Kazandıkları Ünvan:

Dört yıllık psikoloji lisansını tamamlayan öğrenciler, psikolog ünvanını kazanır. Yüksek lisansı tamamlayanlar ise, M.S. derecesini aldıkları ilgili Psikoloji alanında “uzman psikolog” olarak adlandırılır.

Mezunların Yaptıkları İş:

Program modern psikolojinin temel kavramları, teorileri ve metotlarının yanısıra araştırma teknikleri ve farklı psikolojik bakış açıları kazandırmayı ve ayrıca psikoloji alanındaki bir profesyonelin yeterliliğinin en önemli karakteristikleri olan anlayış ve  empati kurabilme, eleştirel düşünebilme becerilerini kazandırmayı hedeflemekle mezunlarına gelecekte çeşitli alanlarda iş olanakları sunar. Dolayısıyla mezunların çalışma alanları insan kaynakları departmanları, klinikler, okullar, danışma merkezleri, endüstri, labarotuvarlar, hapishaneler, hastaneler, yönetim görevleri, psikoloji hizmeti ya da danışmanlık veren özel veya kamu kuruluşları gibi geniş bir yelpazededir. Yanısıra program öğrencilerini lisanüstü eğitimlerine devam edebilecek biçimde donatmakta ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Böylece psikoloji alanında bilim insanı olma, akademik kariyer seçeneği bulunmaktadır.  

 

 

 

Merhabalar,

Ben subat 2014 yılında girne amerikan Üniversitesi psikoloji bölümden mezun oldum. Şuan yüksek lisansımi Danışmanlık üzerine yapmaktayım. Lisans ve yuksek lisans egitimim boyunca değerli hocalarimizdan bir cok bilgi aldim. Tecrubelerini bize aktarmislardir. Hocalarimiz Her konuda bize yardımcı olmaya calismislardir. Gerek ben gerekse ayni dönemde mezun olan arkadaşlarım şuan iyi kurumlarda psikolog olarak çalışmaktadır. Eger iyi bir paikolog olmak istiyorsaniz Girne amerikan Üniversitesi psikoloji bölümünü tercih etmelisiniz:)

 

 

Sevgili Öğrenci Adayı,

Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi olmak demek, 30 yıllık deneyime sahip bir üniversitede, seçilmiş akademik personel ile  eğitim almak demektir.

Girne Amerikan Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğrencisi olmak demek, büyüleyici bir Akdeniz adası olan Kıbrıs’ta yer alan bir üniversite yerleşkesinde eğitim almak demektir.

Psikoloji günümüzün en önemli  ve en popüler alanlarından biridir. GAU Psikoloji bölümü dört yıllık bir lisans programıdır. Psikoloji insan davranışını ve  zihinsel süreçlerini  inceleyen  bilim dalıdır. Psikologlar farklı ortamlardaki herhangi bir davranış ya da davranış desenini gözler, açıklar, betimler veya belirlerken teori ve araştırmadan yararlanırlar. Psikoloji bölümü derslerini ve pratiklerini öğrencilerin psikolojinin kavramları, teorileri ve metotları ile ilgili bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi yönünde düzenlemiştir.  

Girne Amerikan Üniversitesi’nde, Türkçe Psikoloji veya İngilizce Psikoloji eğitim programları  sunulmaktadır.

İlave olarak, Uygulamalı Sosyal Psikoloji ve Danışmanlık Psikolojisi alanlarında ulusal ve uluslararası tanınmış yüksek lisans programları olanağı, ayrıca ulusal ve uluslararası tanınmış Uygulamalı Psikoloji Doktora programı olanağı sunulmaktadır.

Kararınızın beklentilerinize ulaştırması umuduyla en iyi dileklerimi sunarım.

 

Dr. Sultan OKUMUŞOĞLU

Psikoloji Bölüm Başkanı

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?