Lisans Eğitimi
Müzik Öğretmenliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Eğitim Fakültesi > Programlar > Müzik Öğretmenliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Eğitim Fakültesi
Bölüm
Müzik Öğretmenliği
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
4
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Müzik Öğretmenliği Websitesini Ziyaret Et

Müzik Öğretmenliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Müzik Öğr.

Girne Amerikan Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümü Eğitim Fakültesine bağlı olarak 2014 yılının Güz döneminde eğitime başlamıştır. GAÜ Müzik Öğretmenliği bölümünün amacı yarattığı çağdaş ve özgün yapısını koruyarak, sanatta devamlı sürette gelişmeyi hedefleyen eğitim öğretim anlayışını sürdürmek, ülkemizin bilim, teknoloji ve sanata kadar her alanında ihtiyaç duyduğu aydın kimliğini kazanmış, nitelikli, çalışkan, dürüst ve gelişime açık Müzik öğretmeni yetiştirmektir. 

 

 

 

 

 

Müzik Öğretmenliği alanında lisans diploması. Müzik Öğretmeni.

 

GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümünden mezun olan öğrenciler, tasarımla ilgili iş merkezlerinde, özel okullarda, KPSS sınavlarından başarılı olmaları durumunda Milli Eğitim Bakanlığının kadrolarında da yer alarak öğretmenlik görevi yapabilmektedirler. 

 

 

 

 

 

Girne Amerikan Universitesi Müzik Oğretmenliği Bölümünün yeni ve dinamik yapısı, özellikle de gitar eğitimi alanında başarılı olması son derece tatmin edicidir. Sürekli devam eden eğitim ve gelişim sürecinde kaliteli ve etkin bir bölümün öğrencisi olmak benim için büyük bir ayrıcalıktır.

 Hüseyin Kaya Uzunali

 

 

Toplumlar ve bireyler kültürel ve sanatsal uğraşları olmadan, bu değerlere önem duymadan, onlara sahip çıkmadan, korumadan, geliştirmeden ve yaratmadan kendi kimliklerini, geleceklerini ve bu alanlardaki miraslarını malesef yitirmektedirler. Müzik, sanatın hiç kuşkusuz en önemli dallarından birisi olup kişinin önce kendisine ve sonra toplumuna faydalı olması için gereken bedensel, zihinsel ve ruhsal disiplini, yaratıcılığı, öz veriyi, çalışmayı, paylaşmayı ve sunmayı öğretir.

 

Müziğin büyüleyici etkisi ve çekiciliği bireylerin enstrüman çalmayı öğrenmelerine etken olduğu gibi, öğrenilen müziksel bilgilerin diğer bireylere aktarılmasını da beraberinde getirmektedir. Paylaşmak müziğin temel yapısında mevcuttur. GAÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü bireylerin kendilerini kapsamlı bir şekilde geliştirmelerine, tam donanımlı birer müzik öğretmeni olabilecek kapasite ve bilgi birikimine ulaşmalarını sağlar.    

 

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?