Lisans Eğitimi
İşletme Yönetimi
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > İşletme Fakültesi > Programlar > İşletme Yönetimi
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
İşletme Fakültesi
Bölüm
İşletme Yönetimi
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Eğitim diline bağlı
Süre
4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç Tarihi
Eylül 2015
Eğitim Dili
İngilizce veya Türkçe
Akreditasyon
YÖK, YÖDAK
Bu Bölümü Paylaş :
İşletme Yönetimi Websitesini Ziyaret Et

İşletme Yönetimi

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim İşletme

Amacımız öğrencilerimizi evrensel değerlere, yönetim ve liderlik sorumluluğuna sahip, verimli, kendine güvenli, karar verme gücüne sahip, İngilizce diline hakim, işletme yöneticisi olarak yetiştirmek; mezuniyet sonrasında küresel rekabet ortamında etkili bir biçimde görev almaya hazırlayacak kalitede bir eğitim ve öğretim vermektir.

 

 

GAÜ İşletme Bölümü, bankacılık ve finans alanındaki teorik bilgi ve pratik uygulamaları bir arada sunarak, yakın geçmişte bu sahada gerçekleştirilen aşamaları öğrenme fırsatını yaratmakta ve böylece bu sektörün gereksinim duyduğu uzman kişileri yetiştirmektetir. İşletme Bölümü`nün hedefi; öğrencilerine yönetim konularında, yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda bir eğitim vermektir. Son yıllarda, gerek özel sektörde, gerekse Hazine ve Merkez Bankası gibi mali ve parasal politikaların saptandığı kamu kuruluşlarında görev alabilecek, uluslararası düzeyde yetişmiş uzman kişilere her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.

Uluslararası akredite kurumu  ECBE ile IACBE tarafından akredite edilen ve uluslararası akdemik derecelendirme kurumu EDUNIVERSAL  tarafından  belirlenen “Dünyada En İyi İşletme Eğitimi Veren İlk 1000 Okul” arasında yer alan  İşletme programından mezun olan öğrencilerimiz gerek bilgi donanımlarıyla gerekse ingilizce ve bilişim teknolojileri becerileriyle  yurtiçi veya yurtdışı firmalarda  yönetim, organizasyon, pazarlama, satış, muhasebe, finans, üretim ve hizmet alanlarında kolayca iş bulabilmekte veya kendi işlerini kurmaktadırlar.

İyi derecede İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olan İşletme Bölümü mezunlarımız ithalat / ihracat sektöründe, finans sektöründe; ticari bankalar, yatırım bankaları, aracı firmalar ve ilgili devlet kurumları, uluslararası satış yapan veya hizmet veren şirketlerinde ve uluslararası pazarlama birimlerinde iş bulma imkanına sahiptirler. Bunun yanında mezunlarımız, finansal ve mali politikaların belirlendiği Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı ve Hazine gibi kamu kuruluşlarının en çok istihdam etmek isteyeceği uzman elemanlar olacaklardır.

 

 

Lisans derecemi Girne Amerikan Üniversitesi`nden aldım. Ümiversitemin kalitesinden çok memnunum. Aldığım eğitim benim için çok ilgi çekiciydi. Teorik derslerin yanında pratik eğitim de aldık. Bölümümdeki hocam çok profesyoneldi. Şimdi, okulda edindiğim bilgileri profesyonel yaşamımda kullanmaktayım.

Vera CHERNENKO

 

Bir GAU mezunuyum ve yüksek lisans ögrencisi olarak tekrar burda bulunmaktan dolayı mutluyum, zira hocalarımla kendimi daha güvende hissediyorum.

Segun Solomon GBADEBO

 

 

İşletme ve Ekonomi alanında iyi yetişmiş insangücü ihtiyacı hızla artmaktadır ve artmaya da devam edecektir. Bu durum küreselleşme sürecinin derinleşmesinin ve rekabet ortamının gelişmesinin getirdiği kaçınılmaz bir sonuçtur. Ancak geçmişten farklı olarak küresel düzeyde geçerliliği olan bilgi ve yeteneklerle donatılmış, küresel düzeyde akredite kuruluşlarda eğitim gören genç insanlara ihtiyaç vardır. Bu açıdan bakıldığında Girne Amerikan Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde eğitim görüyor olmak önemli bir şanstır. Çünkü, GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi “Üç Kıtada bir Üniversite’ vizyonu ile özellikle İşletme ve Ekonomi öğrencilerine Kıbrıs, İngiltere, Singapur, ABD kampuslerinde eğitimini geliştirme şansını vermektedir. Ayrıca işletme programlarımız uluslararası akreditasyona sahiptir.

GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde eğitim görmenin bir başka avantajı, eğitim programının bir yandan öğrencilerin yerel ve küresel fırsatlardan en üst düzeyde yararlanmasını sağlamaya, diğer yandan da yerel ve küresel tehditlerle başa çıkabilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olarak dizayn edilmiş olmasıdır. Böylece GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde verilen eğitim, her öğrencinin seçim yapma şansını arttırarak kendi geleceğini belirlemede daha fazla söz sahibi olmasını da sağlamaktadır.

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?