Lisans Eğitimi
İç Mimarlık
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mimarlık Fakütlesi > Programlar > İç Mimarlık
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
Bölüm
İç Mimarlık
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Eğitim diline bağlı
Süre
4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe veya İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
İç Mimarlık Websitesini Ziyaret Et

İç Mimarlık

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim İç Mimarlık

GAU – İç Mimarlık Bölümü, ilk olarak Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi bünyesinde 1994 yılında kurulmuş, 2009 yılında da Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nin bir parçası haline gelmiştir. İç Mimarlık Bölümü, insan ihtiyaçlarına ve çevresel koşullara duyarlı, araştırmanın ve kişisel gelişimin öneminin farkında olan, yeniliklere açık ve fikirlerini her türlü ortamda ifade edebilen iç mimarlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Girne Amerikan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü’nden mezun olan iç mimarlar, kullanıcıların gereksinimlerini ve tasarım yapılacak alanın özelliklerini doğru analiz edebilen; malzeme, teknik detaylar ve uygulama konularında en güncel bilgiye nasıl ulaşacağını bilen; yeni fikirler üretme ve geliştirme konusunda kendine güvenen bireylerdir.

 

İç mimarların, mekan tasarımı, imar kanunu, bina güvenliği, ergonomi, mekanların insanlar üzerindeki psikolojik etkileri, malzeme ve ince yapı uygulamaları ve maliyet konularında geniş bir bilgi birikimine sahip olmaları gerekmektedir. Bunlara ek olarak, tasarım yapılacak olan bir iç mekanın tarihsel ve çevresel koşullarını doğru analiz edebilmek, kullanıcıların sosyal ve kültürel farklılıklarının farkında olmak ve aynı zamanda mesleki gelişmeler açısından daima güncel olmak, kullanışlı, etkili ve uzun zaman dayanabilecek mekanlar tasarlayabilmek için ihtiyaç duyulan becerilerdir.

 

Bölümün ders programı öğrencilerin insan ihtiyaçları, mekan ve mobilya tasarımı, malzeme, uygulama, sunum teknikleri, sanat ve mimarlık tarihi gibi bir çok alanda bilgi sahibi olmalarını sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Tüm bu teorik dersler, edinilen bilgilerin uygulamaya aktarıldığı tasarım stüdyoları aracılığıyla pekiştirilmektedir. İç mimarlık eğitiminin temelini oluşuran stüdyolar, öğrencilerin stüdyo yürütücüleri gözetiminde eleştirel fikir oluşturma, tasarlama, araştırma ve sunum becerilerini geliştirdikleri interaktif ortamlardır.

 

 

 

 

 

İç Mimarlar konut binaları, konaklama tesisleri, ticari binalar, sağlık hizmetleri, sanayi binaları ve kültürel yapılar gibi mevcut veya yeni binalarda iç mekan tasarımı ve uygulama projeleri üzerinde çalışırlar. İş olanakları kamu kurumlarından özel sektöre kadar çeşitlilik gösteren iç mimarlar,  kendi ofislerini de açabilirler. İç Mimarlık bölümü mezunları ayrıca master ve doktora eğitimlerine devam ederek akademik kurumlarda çalışabilirler.

 

 

 

 

Ben İrem PİLGİR,

İç Mimarlık bölümü mezunuyum.Dünden bugüne fakültemizin eğitim ve akademik kadro açısından katettiği inanılmaz bir başarı tablosu olduğunu öncelikle belirtmek isterim.Hatta fakültemize adım attıkları andan itibaren kelimenin tam anlamıyla ``reform`` yaratan hocalarımız şuan muhteşem bir nesil yetiştirmekte,onlara şahsım adına bir kere daha teşekkürü borç bilirim.

Sanatın ve sanatçının ne kadar kıymetli olduğunu,başarı ya da başarısızlıktan çıkarmamız gereken milyonlarca ders olduğunun farkına varmamızı sağlayan,her daim ``daha iyisi`` için odaklı, gerek eğitim ve gerekse dostluk açısından öğrencilerine kucak açmış, genç, dinamik ve başarı dolu bir kadro. Çok şey öğrendim, bu öğrendiklerimin mesleğime ve hayatıma bir kat daha faydası olduğunu bugün de tekrarlamaktayım.

Fakültemize yeni gelenler ve gelecek olanlar bence çok şanslılar ve hiç şüphesiz hepsi çok iyi birer sanatçı olacaklar. Tüm başarılarınızın devamını diliyorum çok değerli Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Ailesi.

Saygılarımla..

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, insan ihtiyaçlarına ve çevresel koşullara duyarlı, araştırmanın ve kişisel gelişimin öneminin farkında olan, yeniliklere açık ve fikirlerini her türlü ortamda ifade edebilen iç mimarlar yetiştirmeyi hedeflemektedir. Girne Amerikan Üniversitesi İç Mimarlık bölümü`nden mezun olan iç mimarlar, kullanıcıların gereksinimlerini ve tasarım yapılacak alanın özelliklerini doğru analiz edebilen; malzeme, teknik detaylar ve uygulama konularında en güncel bilgiye nasıl ulaşacağını bilen; yeni fikirler üretme ve geliştirme konusunda kendine güvenen bireylerdir.

Girne Amerikan Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü, öğrencilerine uluslararası bir ortamda eğitimlerini tamamlama olanağı sunmaktadır. Öğrencilerimiz, üniversitemizin Canterbury ve Singapur kampüslerinde de eğitim alma şansına sahiptirler. Bölümümüz, öğrencilerimizin akademik anlamda her türlü sorunlarıyla birebir ilgilenen ve çözüm bulmaya çalışan genç, yenilikçi ve araştırmacı bir öğretim üyesi kadrosuyla eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Doç. Dr. Senem Zeybekoğlu Sadri

İç Mimarlık Bölümü Bölüm Başkanı

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?