Lisans Eğitimi
Hukuk
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Hukuk Fakültesi > Programlar > Hukuk
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Hukuk Fakültesi
Bölüm
Hukuk
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
4
Ücret
30.575,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Hukuk Websitesini Ziyaret Et

Hukuk

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Hukuk

Hukuk fakültesi programı, hukuk normlarını bilen, onları değerlendirerek, önüne gelen uyuşmazlıklara çözüm üretebilen hukukçular yetiştirebilmeyi hedeflemektedir. O sebeple Türkiyedeki en saygın hukuk fakültelerinin eğitim programlarına paralel bir içerikle hazırlanmış çok ciddi derslerden oluşmaktadır. 
Programa dahil derslerin  bir bölümü, bireylerin kendi aralarındaki hukuki ilişkileri düzenleyen alanları (Borçlar Hukuku, İş Hukuku, Medeni Hukuk, İş Sağlığı ve Güvenliği Hukuku Ticaret Hukuku,...), bir bölümü ise bireylerin devletle olan ilişkilerini düzenleyen alanları (Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Vergi Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku, Anayasa Hukuku, ...) konu almaktadır. Türk hukuk sistemine yönelik olarak hazırlanan bu temel ulusal hukuk dersleri dışında, uluslararası hukuk  dersleri de program içinde zorunlu ders olarak yer almaktadır. Sayılan tüm temel alanlar dışında, güncel konuları kapsamına alan çeşitli seçimlik dersler de öğrencilere sunulmaktadır. Fakültemiz bu seçimlik dersleri ile öğrencilerin güncel hukuki sorunlar hakkında bilgilenmesini, farkındalıklarının artmasını sağlamakta ve onları mezuniyet sonrasındaki çalışma yaşamlarına daha hazır hale getirmeye çalışmaktadır.

 

Hukuk fakültesi mezunu ünvanını alan mezunlar  Adalet Bakanlığı bünyesinde hakimlik, savcılık, icra müdürlüğü, adalet ateşeliği, Barolar bünyesinde avukatlık, Noterler Birliği bünyesinde noterliktir. Ancak bunun dışında hukuk fakültesi mezunları, İçişleri Bakanlığı bünyesinde vali ve kaymakam, Dış İşleri Bakanlığı bünyesinde elçilik de yapabilirler.

Adalet Bakanlığı bünyesinde hakimlik, savcılık, icra müdürlüğü, adalet ateşeliği, Barolar bünyesinde avukatlık, Noterler Birliği bünyesinde noterliktir. Ancak bunun dışında hukuk fakültesi mezunları, İçişleri Bakanlığı bünyesinde vali ve kaymakam, Dış İşleri Bakanlığı bünyesinde elçilik de yapabilirler.

 

 

Eklenecektir.

 

 

Sevgili öğrenciler,

Hukuk eğitimi, onu alanlara bir meslek kazandıracak olması sebebiyle, diğer bir çok lisans eğitiminden ayrılır. Hukuk öğrencileri, okullarında aldıkları bilgileri, meslek yaşamlarında doğrudan kullanma imkanına kavuşurlar. Bu sebeple verilen eğitimin niteliği kadar, onu sunanların yetkinliği ve yeterliği de son derece önemlidir. Fakültemiz, alanında uzman öğretim üyeleriyle sizlere yoğun ve ciddi bir hukuk eğitimi vermeyi hedeflemektedir. Bunun yanında, iyi hukukçu olmanın önemli koşullarından biri de, farklı insanlarla sağlıklı diyolog kurabilmektir. Üniversitemiz, dünyanın farklı ülkelerinden kabul ettiği öğrencilerle sizlere, değişik milliyetlerle diyolog kurabilme, uluslararası bir vizyona erişebilme imkanı da sunmaktadır. Böyle bir ortamın, bir hukukçunun mesleğinde başarılı olabilmesi için yaşamsal önem taşıyan, farklı kişiliklerle uyumlu ilişki kurma yeteneğine çok ciddi katkılar yapacağı açıktır. Sizleri de böyle bir ortamda fakültemizde görmekten mutluluk duyacağız.

Prof. Dr Levent Akın

Hukuk Fakültesi Dekanı

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?