Lisans Eğitimi
Hemşirelik
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Hemşirelik Yüksek Okulu > Programlar > Hemşirelik
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Hemşirelik Yüksekokulu
Bölüm
Ebelik
Eğitim
Hemşirelik Yüksekokulu
Hazırlık Okulu
Eğitim Diline Bağlı
Süre
4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe & İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Hemşirelik Websitesini Ziyaret Et

Hemşirelik

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Hemşirelik

Hemşirelik gerek tek başına gerekse diğer sağlık çalışanları ile işbirliği içerisinde bireylerin, ailelerin ve toplumların sağlıklarıyla ilgilenir. Hemşireliğin başlıca amaçları arasında sağlığın teşviği, hastalıkları önleme, tanı ve tedaviyle hastalıklarda yaşanan zorlukları en aşağı seviye çekme vardır.Hasta haklarını gözetmek, hasta için güvenli bir ortam yaratmak, araştırmalar yapmak, sağlık politikasının şekillenmesinde ve hasta ve sağlık sistemlerinin yönetimi ve eğitime katılım da hemşireliğin önemli görevleri arasındadır.

 

Hemşireliği diğer birçok meslekten meşakkatli kılan özelliği hemşirelerin analitik düşünmek zorunda olmalarıdır. Çünkü, bir hastanın sıkıntısını anlayıp ona yardımcı olabilmek bilgi birikim  yanında bunları uygulayacak kabiliyete de sahip olmayı gerektirir.

 

Yenilikçi müfredatımız sayesinde öğrencilerimiz sağlık hizmetlerinde karşılaşacakları karmaşık durumlarda analitik düşünme yeteneği kazanabilme ve araştırmaları ve hekimlerin kullandıkları yöntemleri kavrayabilmelerinin yanında müfredatta bulunan stajlarla birlikte de mesleklerinde kendilerine güvenen, yeterli bilgi birikime sahip hemşireler olarak donanıyorlar.

 

Laboratuvardan toplumun başucuna kadar olan sürecin tümünü kapsayan araştırmalarımız, kaliteli eğitimimiz, klinik uygulanakarımız ve küresel girişimlerimiz GAÜ Hemşirelik Yüksekokulu’nu gözler önüne çıkarmaktadır.

 

Ayrıca, yüksekokulumuz tarafından, ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan Hemşirelik Yüksek Lisans programı da sunulmaktadır.

 

 

Özel ve devlet hastaneleri, rehabilitaston merkezleri, sağlık ocakları, sağlık hizmetleri kuruluşları, eğitim merkezleri.

 

 

Başlangıçlar güzeldirbitişler zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutluayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride. Kırılan kalbinizden bir parça mı yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anlar mı? Dört yıllık eğitim süreci içinde iyiyi ve kötüyü ayırt etmeyi öğrendik. İnsanın ve insanlığın değerini öğrendik. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı öğrendik. Sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi kavradık. Girne Amerikan Üniversitesi Hemşirelik bölümünde edindiğim eğitim bana çok yönlü olabilme ve çok yönlü düşünebilme becerisi kattı, olayları bütünüyle analiz edebilme ve farklı bakış açısıyla problem çözebilme yetisi kazandırdı. Bölüm 1. mezun olarak başarımı kendi ünversitemde yüksek lisans ve akademik kariyer olarak devam etmekteyim. Hiçbir zaman vazgeçmeyin ve hayallerinizin peşinden koşun. Benden sonra gelicek hemşire adayı arkadaşlarıma bundan sonraki eğitim yaşantılarında başarılar diler, saygılar sunarım.

 

Çiğdem Müge Haylı

 

Hemşireler mesleklerini icra ederken hastalarını önemseyip, onlarla empati kurmaya çalışarak ve büyük bir şefkatle ilgilenirler. Tüm bunlar büyük sorumluluk gerektiren meziyetlerdir. Dolayısıyla  GAÜ Hemşirelik Yüksekokulu toplum sağlığıyla ilgilenecek, toplumdaki bireylerin sağlıklı, iyi ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için mücadele edecek lider karakterli hemşireler/ebeler yetiştirmek için tüm gücüyle çalışmaktadır. 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?