Meslek Yüksekokulu
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Meslek Yüksekokulu > Programlar > Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Eğitim
Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1+2
Ücret
23.225,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Websitesini Ziyaret Et

Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Halkla İlişkiler

Program; bilimsel metodlarla iletişim çalışmalarını gerçekleştirecek olumlu, kalifiye, iyi eğitim almış, etik değerlere sahip, özel ve kamu kuruluşlarında, kurum ve kuruma ait söz konusu hedef  kitlede olumlu izlenimler yaratacak, doğru ilişkiler kurabilen ara elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kamuoyundaki algı, tutum ve beklentiler üzerine araştırmalar yapan halkla ilişkiler, etkinlikler planlar ve bunları uygulamaya koyar. Kurum kimliği ve kurum imajının oluşmasında büyük önem  taşıyan kurum içi iletişimi geliştirir. Sosyal sorumluluk projeleri organize ederek medya ilişkilerini yönetir ve böylelikle kurumsal itibarı sağlamış olur.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, farklı bilim dallarından da faydalanarak, öğretim üyelerinin kontrolünde araştırma projeleri yürütmeyi hedeflemekte, bölüm dersleri  hem teorik hem de pratik olarak öğrenciye sunularak, farklı iş alanlarında staj yapma olanağı sağlamaktadır. Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü,  bölümün sektördeki önemine bir basamak oluşturmakta, halka ilişkilerin her geçen gün saygınlığını arttırmaktadır. İşletmeler için gereklilik arzeden halka ilişkiler ve tanıtım programının amacı, kamu ve özel sektörde bulunması gereken ara eleman yetiştirmektedir.

 

 

Halkla İlişkiler ve Tanıtım meslek yüksekokulu programından mezun olanlar, gerek kamu, gerekse özel kurum ve kuruluşların Halkla İlişkiler ve Tanıtım departmanlarında bilgilendirme, tanıtım ve hizmet konusunda, görev alabilirler. İletişim sektörünün her basamağında ve işletmelerin halkla ilişkiler ve tanıtım bölümlerinde, etkin bir şekilde görev alabilmektedirler. Günümüz dünyasında önemi hızla kendini gösteren Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve her kurumdaki stratejik yapısının önemi gereği, bu alanda yetişmiş eleştirel ve yaratıcı düşünebilen, takım çalışması gerçekleştirebilen, iletişim becerisine sahip, iletişim teknolojilerini kullanabilen, sorun çözücü, üretken, yaratıcı elemanlara olan talebi de artıracaktır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, farklı bilim dallarından da faydalanarak eğitim, sağlamakta, alanla ilgili çalışmalar yürütmektedir. Bölüm derslerimiz hem teorik hem de pratik olarak öğrencilerimize verilmektedir. Öğrencilerimiz, Üniversitemizin Halkla İlişkiler biriminde uygulama ve farklı iş alanlarında staj yapma olanağı bulmaktadırlar. Böylece öğrencilerimiz meslek yaşamlarına hazır durumda olurlar.

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünde , fakültenin sağladığı olanaklar, teorik eğitimin yanında, pratik çalışmalar ile derslerin desteklenmesi , mezun olduktan sonra sektörde daha emin adımlarla ilerlememi sağladı. Fakültemin seçkin kurumlarda sağlamış olduğu staj olanakları sayesinde de mezunolduktan sonra ki hedeflerimi belirlememde büyük önem sağladı.
Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümünün bana kazandırmış olduğu en önemli özellik, bireysel özgüven, pratik çalışmalar sayesinde hedeflerimi belirlemede hangi alana yöneleceğim konusunda, kendimi alanımda daha rahat bulmamda bana destek olmuş olmasıdır.

 

Emine Emen

İzmir Belediyesi Halkla İlişkler Birimi Çalışanı

 

Fakültelerde öğrenim görürken bizim için en önemli unsurlardan biri hocalarımızın bizlerle olan iletişimi ve yaklaşımıdır, İletişim fakültesi halkla ilişkler ve Tanıtım bölümü öğrencisi olarak bu konuda oldukça şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Hocalarımız her konuda bizlere yardımcı olmaktadırlar ve sorunlarımıza karşı duyarlıdırlar. Fakültemizde öğrendiğimiz tüm bilgileri pratiğe çevirme imkanı bulmaktayız. Sonuç olarak bir GAÜ İletişim Fakültesi öğrencisi olarak okulumu ve fakültemi öğrenci adaylarına önermekteyim.

 

Fazilet Dilek

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 

 

 

Çalıştığı kurumun tanınmasını, çalışmalarına karşı insanlarda olumlu izlenimler uyandırmasını, çevresiyle iyi ilişkiler kurmasını ve saygınlığını artırmasını sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları yapan kişidir.

Çalıştığı kurumu tanıtıcı raporlar, haber bültenleri, resimli broşürler hazırlar, Kurumun çalışmalarının ve etkinlik alanlarının basın, radyo ve televizyon aracılığı ile halka tanıtılmasını sağlar, Konferans, seminer, sergi, basın toplantısı, yıldönümü gibi kültürel ve sosyal etkinlikleri düzenler, Yöneticilerin konuşma ve yazışmalarını inceler, Kurumla ilgili izlenimleri takip ederek kurumun daha iyi tanıtılmasını ve saygınlığının artırılmasını sağlayacak çalışmalar yapar.

 

Ben Bunları yaparım diyorsan seni burada bekliyoruz.

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?