Lisans Eğitimi
Halkla İlişkiler Bölümü
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > İletişim Fakültesi > Programlar > Halkla İlişkiler Bölümü
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
İletişim Fakültesi
Bölüm
Halkla İlişkiler
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Zorunlu Değil
Süre
4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç Tarihi
Eylül 2015
Eğitim Dili
Türkçe veya İngilizce
Akreditasyon
YÖK, YÖDAK
Bu Bölümü Paylaş :
Halkla İlişkiler Bölümü Websitesini Ziyaret Et

Halkla İlişkiler Bölümü

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Halkla İlişkiler

Girne Amerikan Üniversitesinin en genç birimlerinden olan İletişim Fakültesinin üç bölümünden biri olan Halkla İlişkiler Bölümü; gençleri, rekabet ortamında başarılı, iletişim becerilerine, takım çalışmalarına ve liderlik özelliklerine tam anlamıyla sahip, özgüveni yüksek bireyler olarak hazırlamayı amaçlamıştır.

Ayrıca, üretim, gelişim ve değişimin süratle yol alması, teknolojinin hızıyla rekabet şartlarını zorlaması, kurumsal imajı sağlamak için sağlam bir mücadele gerektirmekte dolayısı ile de bireyleri doğru bir kimlik imajına sahip olmaya itmektedir. Bölümümüz bunun için de donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

 

 

 

 

Halkla İlişkiler öğrencileri, elde ettikleri bilgi, beceri ve donanımlarıyla, Dışişleri Bakanlığı’nda, Halkla İlişkiler Müdürlüklerinde, İletişim sektörünün her basamağında ve işletmelerin halkla ilişkiler, müşteri ilişkileri, insan kaynakları departmanlarında etkin bir şekilde görev alabilmektedirler.

 

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde, fakültenin alt yapı olanaklarının güçlü olması İletişim Fakültesi Medya Merkezinin bulunması ile teorik eğitimin yanında, pratik çalışmalar ile de derslerin desteklenmesi, mezun olduktan sonra sektörde daha emin adımlarla ilerlememi sağladı. Fakültemin seçkin kurumlarda sağlamış olduğu staj olanakları sayesinde de mezunolduktan sonraki hedeflerimi belirlememde büyük önem sağladı.
Girne Amerikan Üniversitesi`nin sunmuş olduğu imkanlar sayesinde başarı derecemle, yükseklisansımı burslu olarak yapmaya hak kazandım. Üniversitemin Medya Merkezinde Görsel Medya Yönetmeni olarak, görsel ve tanıtım çalışmalarına destek olmaktayım.
Girne Amerikan Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünün bana kazandırmış olduğu en önemli özellik, kişisel özgüven, pratik çalışmalar sayesinde kariyer hedeflerimi belirlemede hangi alana yöneleceğim konusunda bana destek olmuş olmasıdır. Bu sayede uzmanlaşarak, sektörün gerektirdiklerini kavramam ve tanımamda büyük rol oynamıştır.

Simge Özekler

GAÜ Medya Merkezi Görsel Medya Yönetmeni

 

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi  İletişim fakültesi Halkla İlişkiler Programında, teori, uygulama ve sanatın iç içe girdiği bir eğitimden geçeceksiniz. Programda verilen eğitim; çağdaş, amaca yönelik dersler ve üstün nitelikli öğretim üye ve elemanlarıyla aranılan bir meslek edinmenin yollarını açacağı gibi sizleri yaşamın sorunları ve güzellikleriyle tanıştıracak, dünyayı ve içinde yaşadığınız toplumu daha iyi değerlendirmenizi sağlayacaktır.

Program; öğrencilerine Dünya standartlarında, çağdaş ve kaliteli eğitim olanağı sunarak ulusal ve uluslararası ortamlarda rekabet edebilen, araştırma ve uygulama çalışmalarıyla, değişim ve gelişimi yakından takip eden profesyonel ve yaratıcı halkla ilişkiler uzmanları yetiştirmektedir.

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?