Lisans Eğitimi
Güverte
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Denizcilik Yüksek Okulu > Programlar > Güverte
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Denizcilik Yüksek Okulu
Bölüm
Güverte
Eğitim
Yüksek Okul
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Güverte Websitesini Ziyaret Et

Güverte

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Güverte

Güverte programı, Dünya Deniz Ticaret filosuna, mesleğinde profesyonel elemanlar yetiştirmektir. Eğitim süresi 4 yıl ve 8 akademik dönemden oluşmaktadır. Eğitim süresince 1 yıl veya 360 gün gemilerde ve uluslararası sularda staj zorunluluğu vardır. 1. Staj 2. Dönem ile 3. Dönem arasında, 2. Staj 4. Dönem ile 5. Dönem arasında 2.5 aylık dönemlerde toplan 5 ay.  5. Dönem bittiğinde yaz süreci ve 6. Dönem dahil uzun deniz stajı (7Ay) yapılması zorunluluğu vardır. Staj dönemleri öğrencinin başarısı doğrultusunda zamanlamalarında değişiklik gösterebilir. Öğrencilerin,  4 yıllık eğitim süresince gemideki operasyonel işler ile yönetsel işleri başarabilecek beceriye sahip olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca karada operasyonel ve yönetsel işler için de aldıkları eğitimler kendilerine destek vermektedir.

 

Eğitim süresini tamamladıktan sonra , Gemiadamları Eğitim ve sınav yönergesine gore ehliyet sınavına girip “uzakyol Vardiya Zabiti” ehliyeti gemilerde vardiya zabiti olarak çalışmaya başlarlar.

 

 

 

Eklenecektir.

 

Denizcilik mesleğini profesyonel olarak öğrenmek ve kendine değer katmak için, sana sunulan eğitim seçeneklerinden , Girne Amerikan Üniversitesi, Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu, Güverte bölümü’nü seçmekle hem kaliteli ve uluslararası bir eğitim öğretim, hem de çok uluslu ortamda kültürel farkındalık anlayışıyla uluslararasılığa atılacak emin adımları atabilirsiniz. Yarınlara pişman olmadan yön vermek için bizlerin sizlere her konudaki bilgi ve tecrübe aktarımlarını yapıldığı bir üniversitede GAÜ’de buluşmak dileklerimle.

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?