Lisans Eğitimi
Grafik Tasarım
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mimarlık Fakütlesi > Programlar > Grafik Tasarım
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi
Bölüm
Grafik Tasarım
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Grafik Tasarım Websitesini Ziyaret Et

Grafik Tasarım

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Grafik Tasarım

Girne Amerikan Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü, 1995 yılında grafik tasarım ve görsel iletişim alanlarına giren konularda, araştırıcı ve yaratıcı niteliklere sahip, estetik düzeyi yüksek grafik tasarımlar ve görsel tasarımlar yapabilen ve toplumun estetik beğenisini yükseltecek tasarımcılar yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Öğrencilerimize grafik tasarım  konularında gerekli olan temel bilgi, beceri ve deneyimlerin kazandırılması, görsel algılama ve düşüncelerinin geliştirilmesi, mesleğe ilişkin bilgi, ilke, kavram ve yöntemlerin öğretilmesi hedeflenmektedir. Görsel imgelerle anlatım dilinin araştırılıp geliştirildiği Girne Amerikan Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü’nde, her türlü görsel tasarım sorununu çağın gerektirdiği biçimde çözebilen, araştırıcı ve yaratıcı, çağdaş, estetik tasarımlar yapabilen, teknolojik donanımı yetkin bir biçimde kullanabilen grafik tasarımcıların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

 

 

 

Grafik tasarımcı olarak grafik bölümü mezunları yayın ajanslarında çalışmak veya kendi ajanslarını kurma şansına sahiptirler. Reklamcılık, pazarlama, halkla ilişkiler ve maliyet analizciliği gibi alanlarda iş bulma fırsatına sahip olan grafik tasarımcılar, ayrıca radyo ve televizyon, iletişim araçlarıyla ilgili kurumlarda çalışabilmektedirler.

Grafik tasarım bölümü mezunları ayrıca master ve doktora eğitimlerine devam ederek akademik kurumlarda çalışabilirler. 

 

Grafik Tasarım bölümü mezunu ne iş yapar? İş imkanları nelerdir?

Aslında bu çok geniş cevap alanına sahip bir soru. Grafikerlik dalından mezun olan öğrenciler;

  • Orta ve büyük ölçekli matbaa ve yayın kuruluşlarında,
  • Grafik tasarım stüdyolarında,
  • Reklam ajanslarında,
  • Televizyon, gazete vb. basın kuruluşları,

·  Bünyesinde tanıtım birimi bulunan tüm kurum ve kuruluşlarda vb. yerlerde çalışabilirler

 

 

 

Girne American Üniversitesi ile 2006 yılında tanıştım.Hayalini kurduğum Grafik Tasarıma olan ilgimin, özellikle uygulamalı dersleri ve deneyimli kadrosu sayesinde daha çok artmasına neden oldu. Aynı zamanda, İngiltere`de bulunan kampüste de eğitimime devam etme imkanı sağladı. Bilgilerini ve ilgilerini sabırla bizlere işleyen, hala yapmakta olduğum Grafik Tasarımcı mesleğimin temellerini oluşturan, değerli öğretim kadrosuna, hem kendi adıma, hem de kardeşim Olgu Gök adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Siz ne kadar ailenizden uzak olsanız da, bunu Girne AmericanUniversitesi`nde hissetmeyeceksiniz. Tecrübeli kadrosuyla, güven ve samimiyetin birleştiği bu çatı altından mezun olmak bir ayrıcalıktır. Ve bunu mezun olduktan sonra anlayacaksınız.

Hayata Girne American Univeritesi`den atılan,

Eda GÖK - Grafik Tasarımcı / Mezun 2011

 

 

 

Bölüm Başkanından

Evrensel boyutta, iletişim teknolojisinin gelişmesi, küreselleşmeyle beraber ülkeleri ve kültürleri birbirlerine daha çok yaklaştırmış global sermaye hareketleri sonucu reklam dünyasına dinamizim kazandırmıştır. Bu gelişmeler tanıtım ve reklamın önemini bir kat daha artırmıştır. Grafik Tasarım bölümü, hazırladığı çağdaş eğitim programı; teorik ve uygulamaya dayalı, kavramsal problem çözme yetisini geliştiren dersler yardımıyla öğrencilerinin yaratıcılığını ve estetik düzeyini geliştiren, tasarım ve üretim sürecinde bilgisayarı ve interneti etkin şekilde kullanabilir duruma getirmektedir. Öğrenciler, kavramsal tasarımdan basılı malzeme aşamasına kadar tüm süreci uygulayarak öğrenmektedir.

Girne Amerikan Üniversitesi Grafik Tasarımı Bölümü, her türlü görsel tasarım problemini çözebilecek, çağın gerektirdiği gelişmiş donanımı yetkin şekilde kullanabilen, yaratıcı tasarımcılar yetiştirmeyi hedefler. Hedeflenen mezun profili iyi bir tasarımcı olmanın gerektirdiği zengin dünya görüşüne sahip, okuyan, irdeleyen, yeniliklere açık, duyarlı ve yaratıcı bir kişiliktir. Bölüm, bu hedefi gerçekleştirmek için çağdaş bilgisayar laboratuvarından, sürekli güncellenen eğitim programından ve en önemlisi nitelikli eğitim kadrosundan yararlanır. 

Verdiğimiz çağdaş öğretim anlayışımız sadece ara eleman yetiştirmek değil, aynı zamanda çevreyi, olayları iyi algılayan, sorgulayan, sentez eden, projelendiren yaratıcı bir kimlik kazandırarak hayatında estetik değerleri ön planda tutan bireyler yetiştirerek, ülkeye değerler katmaktayız.

Programın eğitim dili İngilizcedir.

Öğr. Gör. Sibel UZUN

Grafik Tasarımı Bölümü Bölüm  Başkanı

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?