GAÜde yaşam
Videoyu İzle
Aday Öğrenciler > GAÜde yaşam

GAÜde yaşam

 

Uluslararası bir vizyona sahip, sorgulayan, yaratıcı, üreten; toplumsal ve insani değerlere sahip sen ve ideallerin.

Girne Amerikan Üniversitesi öğrenci sayısına göre yüksek doktoralı akademisyen oranına sahip eğitim kadrosu ile bir dünya üniversitesidir. Uluslararası vizyona sahip güçlü akademik kadro eşliğinde, üstün teknoloji ile donatılmış araştırma merkezlerinde, GAU TV & GAU FM`de öğrendiklerini uygulayabilecek; sahne sanatları binasında  ve spor komplekslerinde yeteneklerini yeniden keşfetmeye ve şekillendirmeye ne dersin?

Yılda 1000`in üzerinde etkinliğin yapıldığı ve `` bu kampüste hayat var! `` diyeceğin bir üniversite deneyimini sen de yaşayabilirsin. Üniversitenin Girne şehri ile bütünleştiği muhteşem bir doğada yer alan ana kampüsünde ve uluslarararası kampüsleri olan İngiltere, Hong Kong, ABD ve Türkiye kampüslerinde okumanın ayrıcalığını yaşayacaksın.

 

Kampüste Hayat Var

100`ün üzerinde farklı ülkeden öğrenci 40 ayrı ülkeden akademisyen

Girne Amerikan Üniversitesi, 3 kıtada yer alan kampüsleri ve uluslararası misyonu doğrultusunda, 40 ayrı ülkeden akademisyeni ile 100 farklı ülkeden gelen 15.000`in üzerinde öğrencisine yüksek standartta eğitim olanakları sunan ve akademik programlarına dünyadaki tanınmış akreditasyon kurumlarından onay alan Kıbrıs’ın ilk üniversitesidir.

 

Türkiye`nin en iyi ilk dört üniversitesi arasında

Girne Amerikan Üniversitesi, Türkiye`de en iyi İşletme eğitimi veren ilk 4 üniversite arasında yer alıyor. Avrupa Birliği (AB) İşletme Eğitimi Denetleme Konsorsiyumu Eduniversal tarafından; Avrasya, Ortadoğu Ülkeleri ve Türkiye  gurubunda ilk 18 üniversite arasında gösterilen GAÜ, mimarlık alanında ise Türkiye`de en iyi mimarlık eğitimi veren ilk 10 üniversite arasında yerini aldı.

 

200`e yakın dünya üniversitesi ile akademik işbirliği

Evrensel bir üniversite kimliğine sahip olan Girne Amerikan Üniversitesi, 3 kıtaya yayılmış kampüsleri, 200`e yakın dünya üniversitesi ile yaptığı akademik işbirliği anlaşmaları, uzaktan eğitim ve yurt dışı eğitim programları ile sana farklı eğitim seçenekleri sunmaktadır.

 

Kampüste Hayat VAR!

başlıklarla GAÜ

 

bu kampüste hayat var!

GAÜ öğrenci odaklı eğitiminin yanında, öğrencilerin sosyal ve  kültürel yönlerini geliştirecek etkinlikler düzenlemektedir. Her akademik yılda 1000`i aşkın akademik, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler çerçevesinde, alanında uzman kişilerden derslerini destekleyecek seminer, konferans ve söyleşiler gerçekleşmektedir.

Her yıl geleneksek olarak düzenlenen Akademik Yıl Açılış Şöleni ve Korteji, Bahar Şenlikleri, Dans ve Tiyatro Festivalleri ile kampüs yaşamının içinde olacaksın. KKTC`de akademik ve sosyal etkinliklerde birçok ilklere imza atan GAÜ, sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettirmektedir.

GAÜ, bilginin tecrübe ile geliştiğinin bilincindedir. Bu sebeple senin için hazırladığı uluslararası standartlardaki eğitim içeriğini, sunduğu pratik imkanları ile desteklemektedir. Bu şekilde mezuniyet sonrası iş hayatına atıldığın zaman yaşayabileceğin zorlukları en aza indiriyor, karşılaşabileceğin problemlere yönelik hızlı çözüm üretebilme yeteneğini geliştiriyoruz.

Öğrenci Kulüpleri

GAÜ’de kültürlerarası etkileşim yaratabilecek ve bireysel gelişimlerini en üst düzeye çıkarabilecek, Akademik, Sanat ve Sosyal alanlarda geniş bir yelpaze bulacaksın. Yeteneklerin eğlence ve yaratıcılıkla birleşecek, harika zaman geçireceksin.

 

Akademik Kulüpler

 

Sanat Kulüpleri

 

Sosyal Kulüpler

 

Spor Kulüpleri

 

GAÜ TV & GAÜ FM : Girne Amerikan Üniversitesi’nin eğitim ve uygulama televizyonu ve radyosunda hem eğitim görecek hem de mesleğini icra edebileceksin. GAÜ TV uydu üzerinden izlenilebilmektedir.

 

LE CHATEU LAMBOUSA HOTEL : GAÜ’nün  5 yıldızlı otelinde teoride öğrendiğini pratiğe çevirme imkanına sahip olurken sektör işleyişiyle ilgili bire bir deneyim kazanacaksın.

 

CAMELOT PLAJI UYGULAMA SOSYAL TESİSİ : Camelot Plajı Uygulama Sosyal Tesisi, sana teorik derslerinin yanında pratik yapma olanağı sağlayacaktır. Bu alanlar içerisinde, yiyecek-içecek, servis teknikleri, plaj yönetimi, mutfak gibi derslere yönlendirilecek ve hizmet sektöründe aktif rol oynacak deneyimler kazanacaksın.

 

SPECTRUM                                                                                                                     

Spectrum Binası, anfilerinde eğitim verilen, 1000 kişilik kapasitesi ile organizasyonlara, resitallere, tiyatrolara ve konserlere ev sahipliği yapan Uluslararası Kongre Merkezi ile aktif olarak hizmet vermektedir. Binada bulunan ”Starlight Cafe”  öğrencilere  farklı ve çeşitli tatlar sunmaktadır.

 

MİLENYUM KOMPLEKS

Milenyum Kompleks, bünyesinde bulundurduğu Hazırlık Okulu ve  İletişim Fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim imkanı sunmaktadır. Binada, 200 öğrenci kapasiteli “Simultane Çeviri” imkanı sunan  Senato Kongre Salonu bulunmaktadır. Avrupa ve dünya standartlarında dans stüdyolarını barındıran Sahne Sanatları Yüksekokulu, Milenyum Binasını tamamlayan en önemli unsurlardan olmakla birlikte bölgenin sanat merkezini oluşturmaktadır. Milenyum Kompleks, kütüphane, on-line kütüphane, cep sineması ve caféleri ve kiosku ile sosyal aktiviteler için vazgeçilmez bir mekandır.

 

TEKNOPARK

Girne Amerikan Üniversitesi’nde dokuz araştırma laboratuvarı, sekiz bilgisayar ve altı eğitim laboratuvarı, üniversitenin tekno kampüs alt yapısını oluşturma programında en yeni teknolojik donanımı ile sana  hizmet veriyor. Teknopark binasında özellikle mühendislik projelerine ilişkin tasarım geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarına olanak sağlanmaktadır. Teknopark’ta planlanan ve ön çalışmaları tamamlanmış başlıca projeler, alternatif enerji üretme, küresel ısınma, doğal çevrenin korunması, teknoloji okuryazarlığını geliştirme.

 

GAÜ Teknopark’ta bulunan laboratuvarlar;

 

FREDOOM KOMPLEKS

Sürekli büyüyen ve öğrenci memnuniyetini en üst düzeyde tutan Girne Amerikan üniversitesi, 2014-2015 Akademik yılında Freedom Kompleks binasını öğrencilerinin hizmetine sundu.  Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, 5 adet laboratuar, 6 adet anfi, 1 adet temsili mahkeme salonu, öğrenci derslikleri, öğretim üyesi ofisleri, toplantı salonları kafeterya ve dinlenme alanları, bilgi işlem birimi, GAUSEM, 180 öğrenci kapasiteli kız yurdu ve kioskların yer aldığı kompleks GAÜ’nün siz öğrencilerine kazandırdığı en görkemli yapılardan sadece biridir.

 

DENİZDE GÜVENLİK EĞİTİM ALANI: Bu alan filika, eğitim havuzu ve yangın istasyonundan oluşmaktadır.  Denizcilik eğitimi alıyorsan, senin hizmetine sunulan eğitim alanlarından biri olan filikayı, acil durumlarda gemiyi terketmek için nasıl kullanacağının eğitimini alacaksın. GAÜ’de kurulan filika, gemilerde kullanılanla birebir aynıdır. Uluslararası standartlarda oluşturulan eğitim havuzunda ise, denizde canlı kalabilme ve adam kurtarma yöntemlerini öğreneceksin. Yangın istasyonu eğitim alanında, gemi bünyesinde olabilecek yangınlarla mücadele edebilecek bilgi ve becerileri kazanacaksın.

 

KÖPRÜÜÜSTÜ SİMİLATÖR VE GMDSS SİMİLATÖR: Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu’nda “Güverte” eğitimi alan öğrencilerin köprü üstü manevra yeteneklerini arttırma ve ölçmeye yarayan Kaöprüüstü Similatör ve haberleşme için kullanılan GMDSS Similatör, sana sunduğumuz en prestijli eğitim ortamlarından biridir.

 

GAÜ SPOR KOMPLEKSİ: Spor alanında sınırsız hizmetler sunan basketbol-futbol sahaları, tenis kortları, fitness merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu ve tartan pisti ile kendini geliştirecek ve bu alanda başarılara imza atacaksın.

Spor kompleksi bünyesinde yer alan fitnes merkezi modern donanımı ile sana profosyonel eğitmenler eşliğinde hizmet vermektedir.

 

YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU: Uluslararası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun olarak yapılan GAÜ Yüzme Havuzu bu özelliği ile her çeşit yüzme yarışmalarında aktif olarak kullanılmaktadır.

 

KAMPÜSTE CAFE & RESTORANLAR

Üniversiten, kampüs dahilinde sana yiyecek-içecek alanında çeşitli olanaklar sunmaktadır. Her çeşit damak zevkine hitap eden cafe ve restoranlarda, bütçene uygun yerel ve uluslararası  yemek seçenekleri bulabilir, arkadaşlarınla modern ve konforlu mekanlarda güzel bir mola verebilirsin.

 Starlight Cafe, Food Republic, Venue Cafe, Simit Sarayı, Kiosk, Art Cafe, Dans Cafe


BİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?