Lisans Eğitimi
Ergoterapi Bölümü
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Sağlık Bilimler Fakültesi > Programlar > Ergoterapi Bölümü
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Bilimler Fakültesi
Bölüm
Ergoterapi
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Var
Süre
4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK, YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Ergoterapi Bölümü Websitesini Ziyaret Et

Ergoterapi Bölümü

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Ergoterapi

KKTC’de ergoterapi eğitimi veren ilk ve tek üniversite Girne Amerikan Üniversitesi’dir. Ergoterapi Programı 4 yıllık lisans programı olup, eğitim dili İngilizcedir.

 

Ergoterapi öğrencileri, fiziksel ve mental engel yaşayan bireylerle çalışmak üzere eğitilirler. Ergoterapinin hedefi bu bireylere çeşitli fiziksel, sosyal, ve psikolojik destek ve aktivitelerle günlük yaşam aktivitelerini kendi başlarına sürdürmebilme becerileri kazandırmaktır. Ergoterapinin felsefesi bireylerin fiziksel ve mental durumu ne olursa olsun daha bağımsız, ve daha mutlu bireyler olmalarını sağlamakdır.

 

Ergoterapi lisans programının amacı, kişiye bütüncül yaklaşabilen, kişi merkezli ergoterapik değerlendirme ve tedavi müdahalelerini uygulayabilen, kişilerin anlamlı ve amaçlı aktiviteler yolu ile bağımsızlığını ve yaşam kalitesini artıran ve toplumsal katılımlarını sağlayan, problem çözme becerisine sahip, yaratıcı düşünebilen ergoterapistler yetiştirmektir.

 

 

 

Ergoterapi Bölümünde 4 yıllık lisans programını tamamlayanlar "Ergoterapist" ünvanını almaktadırlar. Ergoterapi bölümünden mezun olan kişilerin istihdam alanları; kamuya ve özel sektöre ait Sağlık Kuruluşları, her türlü koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici hizmet sunan kuruluşlar, danışmanlık ve eğitim hizmeti veren merkezler, yaşlılar ve çocuklar için kurulmuş olan bakım ve eğitim merkezleri, işyeri sağlık birimleri, engelliler için kurulmuş olan eğitim ve bakım merkezleri, sosyal aktivite merkezleri, evde bakım hizmeti veren kuruluşlardı

 

 

 

Henüz mezunumuz yok.

 

 

 

Eklenecektir

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?