Lisans Eğitimi
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mühendislik Fakültesi > Programlar > Enerji Sistemleri Mühendisliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Enerji Sistemleri Mühendisliği Websitesini Ziyaret Et

Enerji Sistemleri Mühendisliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim E.S.M

Bölümün amacı her türlü enerjinin yeterli, kaliteli, sürekli, düşük maliyetli ve çevreyle uyumlu bir şekilde üretilmesi, tüketiciye sunulması ve ekonomik olarak kullanılması süreçlerini planlayan, projelendiren, uygulayan ve bu konuda strateji geliştiren mezunlar yetiştirmektir.

 

Programın ilk iki yılı, geleneksel mühendislik dallarınınkine paralel dersler alınıyor. Daha sonra, Enerji Sistemleri Mühendisliği kavramlarını ve uygulama yöntemlerini ele alan bir çok dersler sunulur. Temel enerji mühendisliği kavramları  ve bunlara ek olarak, yenilenebilir/sürdürülebilir enerji konularını inceleyen zorunlu dersler alınıyor.

 

Öğrencilerimize sunulan müfredat petrol ve doğal gaz işleme, yenilenebilir ve alternatif enerji konularında dersler de içermektedir. Seçmeli dersler, öğrencilerin iş hayatı ve enerji ile ilgili yasal ve etiksel konularla tanışmasını sağlıyor ve yaygın veya derin uzmanlaşma bilgisi sağlamaktadır. Programın içeriği, hem kapsamlı ve çeşitli, hem de öğrencilerin öğrenim süreçlerini kendi özel ilgi alanlarına göre şekillendirebilmeleri açısından esnektir.Uzmanlık alanlarına yönelik, güc sistemleri, elektrik makinaları ve yüksek gerilim tekniği, petrol ve doğal gaz işleme  gibi alanlarda teknik seçmeli dersler verilmektedir..

 

 

 

 

 

 

 

 

Enerji Sistemleri Mühendisliği programı mezunları, birçok iş sahasında mesleklerini yapabilirler. Kamu ve özel sektörün ihtiyaçları baz alınarak, enerji sürekliliği, kayıpların minimizasyonu, yeni enerji kaynakları ve yönetim sistemleri, enerji kaynaklı çevresel ve ekonomik problemlerin çözümleri konularında yönetici, tasarımcı, danışman ve kontrolör olarak çalışabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

Neden Girne Amerikan Üniversitesi diye soracak olursanız birçok cevap olsa da Mühendislik Fakültesi Bölüm öğrencisi sıfatı ile samimi olarak diyebilirim ki; Mühendislik Fakültesi içindeki sıcak ilişkiler ve eğitim düzeyi derim. Akademisyenler ile öğrencilerin bu kadar yakın, arkadaşca iletişim kurabilmeleri ve çalışabilmelerini başka bir üniversitede ne gördüm ne de duydum. Mühendislik Fakültesi’ndeki hocalarımız bizimle maddi-manevi her sorunumuzla ilgilenmektedirler. Fakültemiz Teknopark binasında bir mühendis adayının gelişimi için her türlü geniş laboratuar imkanı mevcuttur. Derslerimizi kalabalık anfiler yerine 25-30 kişilik sınıflarda veya laboratuarlarda yapabilmemiz de ayrıca önemli bir şanstır. Bu saydıklarım çerçevesinde öğretim kalitesini ne kadar yüksek tuttuğunu tahmin edebilirsiniz. Son söz olarak GAÜ, Mühendislik Fakültesi ailesinin üyesi olmaktan çok mutlu ve gururluyum.

                                                                                             

Z. Burak Bingölbalı

 

 

 

 

 

Mühendislik fakültesi 1992 yılında kurulmuş olup, 2009 yılında mühendislik fakültesi olarak iki fakülteye ayrılmıştır. Mühendislik fakültesi 2009-2010 akademik yılından itibaren  eğitim vermektedir.

 Mühendislik fakültesi olarak amacımız tam donanımlı, kaliteli mühendisler yetiştirmektir. Teknolojinin sürekli gelişmekte olduğu günümüzde, Girne Amerikan Üniversitesi Mühendislik fakültesi öğrencileri teknoloji ile iç içe, yabancı dil ve mühendislik yetenekleri ile donatılmış mezunlar olarak iş hayatında yerlerini almaktadırlar.

 Mühendislik fakültesi olarak vizyonumuz, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası boyutta, araştırma ve geliştirmeye dayanan, tam kapsamlı bir eğitim vermektir. Görevimiz sorgulayan, sorgulayarak bilgiye ulaşmayı hedefleyen mezunlar yaratmanın yanı sıra, mühendislik eğitiminde yüksek standartları hedefleyerek öğrencilerimize teknolojik açıdan donanımlı, bilgili mühendisler olmayı öğretmektir.

 Hedeflediğimiz ilkeler doğrultusunda, Mühendislik fakültesi programlarımız sürekli  olarak gelişmiş ve araştırmaya yönelik teşvikleriyle topluma hizmeti ilke edinmiştir.

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?