Lisans Eğitimi
Endüstri Mühendisliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mühendislik Fakültesi > Programlar > Endüstri Mühendisliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Endüstri Mühendisliği
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Endüstri Mühendisliği Websitesini Ziyaret Et

Endüstri Mühendisliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim End. Müh.

Mezunlarımız, belki de burada özetlenemeyecek kadar geniş bir çalışma yelpazesinde görev alabilmektedirler. Çünkü, aslında Endüstri Mühendisliği olarak hedeflenen, mezunlarımızın iyi birer yönetici olarak, üretim, denetim ve pazarlama alanlarındaki kilit kişiler olarak yerlerini almasıdır. Bu konuda gösterilen titiz çabaların, mezunlarımızın niteliklerine doğrudan yansıdığı inancındayız.

Küçük öğrenci gruplarından oluşan sınıflarımızda, öğrenci – eğitmen arasında bu sayede güçlenen birebir ilişki sayesinde, neredeyse tam bir aile ortamını anımsatan bir sıcaklık ve ilgi sezilmekte; akademisyenler, öğrencilerin sorunlarıyla bizzat ilgilenip çözüm aramaktadırlar.

Yine küçük gruplar ve birebir eğitim tarzıyla ciddi projeler üretilebilmekte ve bunlar çeşitli sempozyum ve kongrelerde bilimsel değerlik taşıyan sunularla bilim dünyasındakini yerini almaktadır. Yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri son derece yakından izleyen bölümümüzde, pek çok üniversitede bulunmayan “İş Etüdü ve Ergonomi Laboratuvarı” yer almakta ve öğrencilerimizin teoriğin yanısıra, pratikte de mükemmele erişmeleri hedeflenmektedir. Endüstri Mühendisi adayı öğrencilerimizin oluşturduğu Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün son derece aktif ve güzel çalışmaları bulunmakta, bu toplantılar ve katılımlar, öğrencilerimiz arasındaki diyaloğu geliştirirken daha üretken, sektörü tanımaya yönelik ve prezentabl bireyler olarak kendilerini ifade edebilmelerine de yardımcı olmaktadır.

 

 

 

Bölümümüz, hizmet ve üretim sektörleri için, mühendislik,teknoloji ve yönetim alanlarında son derece iyi donanımlı,her yönüyle kendine güvenen, rekabet edebilen ve başarılı Endüstri Mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Mezunlarımız, hizmet ve üretim sektöründe

  • Üretim
  • Denetim
  • Pazarlama
  • İnsan Kaynakları
  • Kalite Kontrol

gibi alanlarda çok sayıda ve geniş bir yelpazede iş imkanlarına sahiptirler.

 

 

 

Neden Girne Amerikan Üniversitesi diye soracak olursanız birçok cevap olsa da Mühendislik Fakültesi Bölüm öğrencisi sıfatı ile samimi olarak diyebilirim ki; Mühendislik Fakültesi içindeki sıcak ilişkiler ve eğitim düzeyi derim. Akademisyenler ile öğrencilerin bu kadar yakın, arkadaşca iletişim kurabilmeleri ve çalışabilmelerini başka bir üniversitede ne gördüm ne de duydum. Mühendislik Fakültesi’ndeki hocalarımız bizimle maddi-manevi her sorunumuzla ilgilenmektedirler. Fakültemiz Teknopark binasında bir mühendis adayının gelişimi için her türlü geniş laboratuar imkanı mevcuttur. Derslerimizi kalabalık anfiler yerine 25-30 kişilik sınıflarda veya laboratuarlarda yapabilmemiz de ayrıca önemli bir şanstır. Bu saydıklarım çerçevesinde öğretim kalitesini ne kadar yüksek tuttuğunu tahmin edebilirsiniz. Son söz olarak GAÜ, Mühendislik Fakültesi ailesinin üyesi olmaktan çok mutlu ve gururluyum.

                                                                                             

Z. Burak Bingölbalı

 

 

 

Mühendislik fakültesi 1992 yılında kurulmuş olup, 2009 yılında mühendislik fakültesi olarak iki fakülteye ayrılmıştır. Mühendislik fakültesi 2009-2010 akademik yılından itibaren  eğitim vermektedir.

Mühendislik fakültesi olarak amacımız tam donanımlı, kaliteli mühendisler yetiştirmektir. Teknolojinin sürekli gelişmekte olduğu günümüzde, Girne Amerikan Üniversitesi Mühendislik fakültesi öğrencileri teknoloji ile iç içe, yabancı dil ve mühendislik yetenekleri ile donatılmış mezunlar olarak iş hayatında yerlerini almaktadırlar.

Mühendislik fakültesi olarak vizyonumuz, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası boyutta, araştırma ve geliştirmeye dayanan, tam kapsamlı bir eğitim vermektir. Görevimiz sorgulayan, sorgulayarak bilgiye ulaşmayı hedefleyen mezunlar yaratmanın yanı sıra, mühendislik eğitiminde yüksek standartları hedefleyerek öğrencilerimize teknolojik açıdan donanımlı, bilgili mühendisler olmayı öğretmektir.

Hedeflediğimiz ilkeler doğrultusunda, Mühendislik fakültesi programlarımız sürekli  olarak gelişmiş ve araştırmaya yönelik teşvikleriyle topluma hizmeti ilke edinmiştir.

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?