Lisans Eğitimi
Elektrik & Elektronik Mühendisliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mühendislik Fakültesi > Programlar > Elektrik & Elektronik Mühendisliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Elektrik & Elektronik Mühendisliği
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Eğitim diline Bağlı
Süre
4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce veya Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Elektrik & Elektronik Mühendisliği Websitesini Ziyaret Et

Elektrik & Elektronik Mühendisliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim E.E.M.

Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü, Elektrik Elektronik Mühendisliği alanında Lisans (B.Sc.) derecesi sunmaktadır. Bölümümüz öğrencilerin girişimcilik yeteneklerini geliştirerek, elektrik-elektronik mühendisliği iş alanında iletişim yeteneği yüksek, takım çalışması yapabilen ve yaptıkları işin etkilerini değerlendirebilen eğitimli liderler olmalarını teşvik eder.  Ders programı, temel ve güncel bilgileri dengeli bir şekilde aktararak öğrencilerin iş hayatına hızlı bir şekilde adapte olmalarını ve aynı zamanda isteyen öğrencilerin lisans üstü eğitimlerine devam edebilmelerini sağlayacak şekilde düzenlenmiştir.

 

Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencileri mezun olabilmek için toplamı 133 kredi olan  kırk adet kredili ve dört adet kredisiz (Türkçe, Tarih) ders alırlar.

 

Elektrik-Elektronik mühendisliği eğitiminde temel bilimlerin iyi anlaşılması esastır. Dolayısı ile eğitimin ilk iki yılında fen bilimleri, matematik, bilgisayar ve temel mühendislik bilimleri alanlarında güçlü bir altyapı oluşturmk hedeflenmiştir.  Üçüncü yıl, öğrenciler elektrik-elektronik mühendisliği alanının temel (çekirdek) derslerini alırlar. Son yılda ise öğrenciler, ilgi duydukları ve çalışmayı planladıkları, elektronik, haberleşme, güç ve enerji  alanlarında uzmanlaşmaya yönelik teknik seçmeli dersleri seçerek ve bitirme projelerini hazırlayarak eğitimlerini tamamlarlar.

 

Programımız, Mühendislik alanında önemli bir Avrupa akreditasyon kuruluşu olan ASIIN tarafından akredite edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Elektrik Elektronik Mühendisliği programı mezunları hayli geniş iş imkanlarına sahiptirler. Kendi branşlarına uygun birçok alanda gerek mühendis gerekse araştırma görevlisi olarak çalışabilirler. Haberleşme ve ağlar, enerji ve güç sistemleri, kontrol sistemleri, elektrik proje ve uygulamaları, hava-deniz yolları yönlendirme merkezleri ve benzeri alanlar örnek olarak verilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

eklenecektir

 

 

 

 

Mühendislik fakültesi 1992 yılında kurulmuş olup, 2009 yılında mühendislik fakültesi olarak iki fakülteye ayrılmıştır. Mühendislik fakültesi 2009-2010 akademik yılından itibaren  eğitim vermektedir.

Mühendislik fakültesi olarak amacımız tam donanımlı, kaliteli mühendisler yetiştirmektir. Teknolojinin sürekli gelişmekte olduğu günümüzde, Girne Amerikan Üniversitesi Mühendislik fakültesi öğrencileri teknoloji ile iç içe, yabancı dil ve mühendislik yetenekleri ile donatılmış mezunlar olarak iş hayatında yerlerini almaktadırlar.

Mühendislik fakültesi olarak vizyonumuz, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası boyutta, araştırma ve geliştirmeye dayanan, tam kapsamlı bir eğitim vermektir. Görevimiz sorgulayan, sorgulayarak bilgiye ulaşmayı hedefleyen mezunlar yaratmanın yanı sıra, mühendislik eğitiminde yüksek standartları hedefleyerek öğrencilerimize teknolojik açıdan donanımlı, bilgili mühendisler olmayı öğretmektir.

Hedeflediğimiz ilkeler doğrultusunda, Mühendislik fakültesi programlarımız sürekli  olarak gelişmiş ve araştırmaya yönelik teşvikleriyle topluma hizmeti ilke edinmiştir.

 

 

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?