Lisans Eğitimi
Eczacılık
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Eczacılık Fakültesi > Programlar > Eczacılık
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Eczacılık Fakültesi
Bölüm
Eczacılık
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+5
Ücret
41.075,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Eczacılık Websitesini Ziyaret Et

Eczacılık

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Eczacılık

Sağlıklı ülke, sağlıklı toplumla sağlanır ve bilhassa üniversitenin en önemli fonksiyonu sağlıklı bir toplumu oluşturacak plan, proje ve uygulamaları hayata geçirmektir. Yeterli sağlık hizmetlerin sağlanmasında mekan, araç, gereç makine, techizat gibi fiziki imkanlar yanında insan gücü önde gelmektedir.

 

Eczacılık eğitimi tarih boyunca çeşitli aşamalar geçirmiştir. Bugün eczacılık eğitimi hasta odaklı bir eğitim sisteminin gereksinimlerini karşılayacak bir planlama ile hayata geçirilmektedir. 

 

Dünyada eczacılık hizmeti, ilaç danışmanlığı, hasta bakım servisleri ve klinik eczacılık konuları içeren eczane eczacısı tanımı güncelliğini korumakta olup bu tanım hastaya ilaç sağlayan eczacı yerine hastanın ilaç danışmanı olan eczacıya yerine bırakmaktadır. Programımız bu yeni tanımda yer alan eczacı kavramına uyum göstermektedir.

 

 

 

 

Mezunlarımız öncelikle Türkiye ve K.K.T.C’de eczane, hastane, ilaç sektörü ve Sağlık Bakanlığı’nda eczacı olarak çalışacaklardır.

 

Yabancı uyruklu mezunlarımız da uluslararası programımız yönüyle kendi ülkelerinin eczacılık hizmetinde çalışabileceklerdir.

 

Mezuniyet not ortalamaları, kişilikleri, araştırmacılık yönleriyle hocalarının taktirini kazanmış mezunlarımız ilgi duydukları bilim alanlarında öğretim üyesi yetiştirme amacıyla lisans üstü eğitim programlarına alınarak akademik alanda çalışma olanağına sahip olacaklardır.

 

Mezunlarımız özet olarak, ülkelerinde serbest eczane açabileceği gibi, hastanelerde, ecza depolarında, resmi ve özel araştırma merkezlerinde, Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında, Milli Savunma Bakanlığı ve çeşitli kuvvetlere bağlı askeri hastane ile kuruluşlarda ve ilaç sanayinde iş bulma olanaklarına sahip olacaklardır. 

 

 

 

Eczacılık Fakültesi ve bölümü üniversitemiz bünyesinde bu yıl eğitim vermeye başladığı için malesef mezunumuz yoktur.

 

 

 

Bir ülkede sağlık kuruluşlarının sayısı ve kalitesi en önemli yeri işgal eder. Bu kuruluşlara eleman sağlayan kurumların başında da Tıp Fakülteleri, Eczacılık Fakülteleri, Diş Hekimliği Fakülteleri, Hemşirelik Fakülteleri, Sağlık Bilimleri Fakülteleri ve Sağlık Meslek  Yüksekokulları gibi yüksek öğretim eğitim müesseseleri gelmektedir.

 

Doktor (hekim), eczacı ve hemşire üçgeni birarada o ülkenin sağlık programlarını belirlerler. Eczacılar topluma sağlık hizmetinin verilmesinde edindikleri hasta odaklı eğitimle en önemli insan gücünü ve basamağını oluşturmaktadır.

 

Bunun bilincinde olan GAÜ, eğitim öğretim geliştirme planı doğrultusunda sağlık eğitimine önem vererek kurulmuş olan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu ve Sağlık Meslek Yüksekokulu yanında 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Eczacılık Fakültesi’ni kurarak ve öğrenci alarak hayata geçirmek için plan ve programlarını tamamlamış bulunmaktadır. GAÜ’nün 30 senelik eğitim-öğretim geçmişi tetkik edildiğinde sağlık konusunda da eğitim-öğretim görevinde öncülük etmesi görüşünü benimseme zamanının geldiği bilincindedir.

 

Dolayısıyla, GAÜ Eczacılık Lisans Programı’nı tercih edecek olan öğrencilerimiz alanlarında kendilerini kanıtlamış öğretim üyelerimiz tarafından bilgilerle donatılarak, kendilerini ve ülkelerini geliştirmek için azimle çalışan eczacılar olacaklardır. 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?