Lisans Eğitimi
Ebelik
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Hemşirelik Yüksek Okulu > Programlar > Ebelik
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Hemşirelik Yüksekokulu
Bölüm
Ebelik
Eğitim
Hemşirelik Yüksekokulu
Hazırlık Okulu
Zorunlu Değil
Süre
4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Ebelik Websitesini Ziyaret Et

Ebelik

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Ebelik

Ebelik mesleği, hamilelik dönemimde, doğum esnasında ve doğum sonrasında anne ve bebeğin yanında olarak sağlıklarıyla ilgilenmeyi gerektirir. Böylece, ebeler sayesinde herhangi bir olağan dışı durumda gerekli tıbbi yardım yapılarak, acil durumla ilgili tedbirler alınır.

 

Yenilikçi müfredatımız sorumluluğunu bilen, aile ve topluma gerekli sağlık danışmanlığı ve eğitimi verebilecek olan ebeler yetiştirmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Bu müfredat, doğum öncesi eğitim, anne/babalığa hazırlık, cinsel sağlık ve bunun yanında çocuk bakımı hakkında dersler içermektedir. GAÜ Ebelik Bölümü, kaliteli doğum bakım hizmetinin gerekliğini savunmatadır. Bu bilinçle herzaman önceliğimiz teorik ve pratik yeterliliğe sahip olan kalifiye  ebeler yetiştirmektir.

 

Laboratuvardan toplumun başucuna kadar olan sürecin tümünü kapsayan araştırmalarımız, kaliteli eğitimimiz, klinik uygulanakarımız ve küresel girişimlerimiz GAÜ Hemşirelik Yüksekokulu’nu gözler önüne çıkarmaktadır. 

 

 

 

 

Özel ve devlet hastaneleri, rehabilitaston merkezleri, sağlık ocakları, sağlık hizmetleri kuruluşları, eğitim merkezleri.

 

 

 

 

Girne amerikan universitesi kibrista ebelik egitimi veren tek universitedir ve başarılı akademisyen kadrosu ile saglik alaninda ogrencilerine buyuk yarar saglamktadir. Okulumuzun ebelik bölümü verdigi teorik derslerin yani sira uygulama odasi ile de ögrendigimiz konularin daha iyi pekişmesini sağlamaktadır. Ayrıca uygulama odalarinin yanı sıra bize dönem içi Devlet Hastanelerinde staj imkanı sunarak pratiğimizi olumlu yönde etkilemektedir. Derslerden ek olarak daha cok iyi vakit gecirmemiz için okulda bircok eklinlik ve spor faaliyetleri olmaktadır. Ebelik mesleği dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir bunu Girne Amerikan Universitesine gelerek daha iyi anladım ve meslegimi daha çok sevdim. Ayrıca iyi bir akademisyen kadrosu ile üst düzey egitim verilmektedir.

 

Sultan Akçakaya

 

 

 

Hemşireler/Ebeler mesleklerini icra ederken hastalarını önemseyip, onlarla empati kurmaya çalışarak ve büyük bir şefkatle ilgilenirler. Tüm bunlar büyük sorumluluk gerektiren meziyetlerdir. Dolayısıyla  GAÜ Hemşirelik Yüksekokulu toplum sağlığıyla ilgilenecek, toplumdaki bireylerin sağlıklı, iyi ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmeleri için mücadele edecek lider karakterli hemşireler/ebeler yetiştirmek için tüm gücüyle çalışmaktadır. 

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?