Meslek Yüksekokulu
Bilgisayar Operatörlüğü
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Meslek Yüksekokulu > Programlar > Bilgisayar Operatörlüğü
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Bilgisayar Operatörlüğü
Eğitim
Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+2
Ücret
23.225,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Bilgisayar Operatörlüğü Websitesini Ziyaret Et

Bilgisayar Operatörlüğü

Program Hakkında

Günümüz iş dünyasında hizmetlerin bir çoğu bilgi işlem ile daha hızlı yapılmaktadır. Bilgisayar teknolojisinde meydana gelen hızlı değişiklikler, performans artışları ve maliyetlerdeki düşüşler bilgisayar kullanımının hızla artmasına ve bilgisayar ağının hemen her sektöre yayılmasına neden olmuştur.

Bu açıdan bilgi işlem alanında çalışacak elemanlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Kamu ve özel işyerlerinin bilgi işlem merkezleri, muhasebe servisleri, istatistik birimleri vb. birimlerinde nitelikli bilgisayar sistemlerine hakim yetişmiş insan gücüne gereksinim vardır.

Genel bir tanım gerçekleştirmek gerekirse Bilgisayar Operatörü; Bilgisayar programı hazırlamak için platform ve ürünleri belirleme, program yazma, test etme ve kurulumunu yapma, veritabanını yönetme ve bunların dışında, bilgisayar ile ilgili her türlü bakım-onarım faaliyetlerini yapma ve temel bilgisayar yazılımlarını tanıma, kullanma yeterliklerine sahip nitelikli kişi olarak, ilgili sektörde tanımlanabilmektedir.

Açıklanan gereklilikler, ihtiyaçlar ve öne sürülen tanım bağlamında düşünüldüğünde; Bilgisayar Operatörlüğü programının amacı, çeşitli bilgisayar donanım ve yazılımlarını kullanabilecek nitelikte eleman yetiştirmektir.

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?