Lisans Eğitimi
Bilgisayar Mühendisliği
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Mühendislik Fakültesi > Programlar > Bilgisayar Mühendisliği
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Mühendislik Fakültesi
Bölüm
Bilgisayar Mühendisliği
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Eğitim diline Bağlı
Süre
4
Ücret
26.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce veya Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Bilgisayar Mühendisliği Websitesini Ziyaret Et

Bilgisayar Mühendisliği

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim B.M.

Bölümümüz dört yıllık programıyla Bilgisayar Mühendisliği dalında lisans derecesi sunmaktadır.  Lisans programımız, öğrencilerimize kendi dallarındaki tüm temel bilgileri sağlamakla birlikte, mesleklerini en iyi derecede yapabilmeleri için disiplinler arası eğitsel temelleri de içermektedir. Eğitim programımız, mezunlarımızın uzmanlaşmasına ve yüksek lisans düzeyinde yaratıcı araştırmalarda görev almasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Bilgisayar kullanımı ve bilgisayar temelli tekniklerin uygulanması konularında öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri için gereken tüm imkanlar sağlanmıştır. Bu imkanlar çerçevesinde, en yeni ekipmanlarla oluşturulmuş yüksek hızlı bilgisayarlarla donatılmış bilgisayar laboratuvarları ve sayısal sistem tasarımlarında kullanılan mantık tasarım laboratuvarı bulunmaktadır.

 

Bölümümüzde ilgi duyulan araştırma konuları arasında, konuşma işleme, yapay sinir ağları, sayısal sinyal işleme, güvenlik sistemleri, yapay zeka, paralel mimari ve veritabanı sistemleri bulunmaktadır.

 

Temel derslerimiz, tüm bilgisayar mühendisliği alanlarında, en temel bilgilerin verilmesi hedeflenerek oluşturulmuştur. Tüm dersler sekiz döneme bölünerek aynı sure zarfında mezuniyet projeleri ve yaz stajı da programa dahil edilmiştir.

 

Lisans programına kayıtlı öğrencilerin, toplamda 132 kredi içeren kırk adet dersi almaları gerekmektedir. Programın tamamlanabilmesi için ayrıca öğrencilerimizin kredi içermeyen Türkçe ve ulusal tarih derslerini tatminkar düzeyde geçmeleri gerekir. İlk iki yılda öğrencilerimiz mühendislik dalları için ortak olan matematik, bilgisayar bilimleri ve mühendislik bilimleri ile ilgili dersler alırlar. Kalan iki yılda, işletim sistemleri, dosya organizasyonu, veritabanı sistemleri ve programlama dilleri gibi temel derslerin yanında teknik ve serbest seçmeli dersler de alırlar. Tüm temel derslerin laboratuvar oturumları bulunmaktadır.

 

Programımız, Mühendislik alanında önemli bir Avrupa akreditasyon kuruluşu olan ASIIN tarafından akredite edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

Bilgisayar Mühendisliği programı mezunları haberleşme ve bilgisayar ağları, bilişim departmanları, araştırma ve geliştirme merkezleri, yazılım tasarım şirketleri ve benzer alanlarda geniş iş imkanına sahiptirler.

 

 

 

 

 

 

 

2004-2009 yaşamımda verdiğim doğru kararlardan biri iyiki Kıbrıs iyiki Girne Amerikan diyorum. Şanslıydım hocalarımdan hayat ve bilgi birikimi olarak çok şey kattım kendime. Bunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Şanslıydım dünyanın çeşitli ülkelerinden arkadaşlarım oldu ve acı tatlı anılarımız çok güzel dostluklar edindim.

Şanslıydım Kıbrıs gibi bir yerde okudum her yeri ayrı güzel ayrı bir doğa harikası burada geçirdiğim her günü ayrı özlüyorum.

Şimdi mi burda geçirdiğim o güzel günleri anımsamak ve değerli hocalarımı ziyaret etmeye geldim, burada yaşayan kopamıyor.

Bu arada Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Şu an İstanbulda Enerji Sektöründe faaliyet gösteren bir kurumsal firmada Veri Ambarı ve İş Zekası Uzmanı olarak çalışmaktayım.

Gül Kaya

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi 2004-2009 Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Sizlerin gelecekteki yaşamınızı belirlemenizde yön tutacak, başarılı bir kariyer, eğlenceli geçecek güzel ve dol yıllar her defasında en güzel hatırlar ile hatırlayacağız hem kendinizi evinizde hissedebileceğiniz güzel bir üniversite ortamı yaşamak istiyorsanız Girne Amerikan Üniversitesi tek tercihiniz olsun. Mühendis olmanın ayrıcalığını yaşamak almış olduğunuz bilgi ve becerileriniz ile iş yaşamında kariyer hedeflemek için bilgili, verimli hocalarımızla birlikte almış olduğum en güzel ünvan için teşekkürler Girne Amerikan Üniversitesi ve teşekkürler en değerli hocalarım...

 

Nimet Altınay Saldere

 

 

 

 

Mühendislik fakültesi 1992 yılında kurulmuş olup, 2009 yılında mühendislik fakültesi olarak iki fakülteye ayrılmıştır. Mühendislik fakültesi 2009-2010 akademik yılından itibaren  eğitim vermektedir.

Mühendislik fakültesi olarak amacımız tam donanımlı, kaliteli mühendisler yetiştirmektir. Teknolojinin sürekli gelişmekte olduğu günümüzde, Girne Amerikan Üniversitesi Mühendislik fakültesi öğrencileri teknoloji ile iç içe, yabancı dil ve mühendislik yetenekleri ile donatılmış mezunlar olarak iş hayatında yerlerini almaktadırlar.

Mühendislik fakültesi olarak vizyonumuz, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası boyutta, araştırma ve geliştirmeye dayanan, tam kapsamlı bir eğitim vermektir. Görevimiz sorgulayan, sorgulayarak bilgiye ulaşmayı hedefleyen mezunlar yaratmanın yanı sıra, mühendislik eğitiminde yüksek standartları hedefleyerek öğrencilerimize teknolojik açıdan donanımlı, bilgili mühendisler olmayı öğretmektir.

Hedeflediğimiz ilkeler doğrultusunda, Mühendislik fakültesi programlarımız sürekli  olarak gelişmiş ve araştırmaya yönelik teşvikleriyle topluma hizmeti ilke edinmiştir.

 

 

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?