Lisans Eğitimi
Beslenme ve Diyetetik
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Sağlık Bilimler Fakültesi > Programlar > Beslenme ve Diyetetik
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Bilimler Fakültesi
Bölüm
Beslenme ve Diyetetik
Eğitim
Lisans
Hazırlık Okulu
Var
Süre
4
Ücret
24.275,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖDAK
Eğitim Dili
İngilizce
Bu Bölümü Paylaş :
Beslenme ve Diyetetik Websitesini Ziyaret Et

Beslenme ve Diyetetik

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Diyetetik

4 yıllık bir lisans programı olan ve İngilizce eğitim veren ‘’Beslenme ve Diyetetik’’ bölümümüz şu an Kıbrıslı ve yabancı öğrencilerimize eğitim vermektedir.

Amacımız, öğrencilerimizin içinde bulundukları toplumların yeterli ve dengeli beslenme ile sağlıklarının korunması, iyileştirilmesi ve yaşam kalitelerinin artırılması hususunda bölümümüzde kazanacakları bilgi ve birikimin vereceği mesleki özgüvenle çalışan, her zaman uluslararası standartları benimseyen, evrensel düşünce ve değerlerle birlikte tüm dünya kültürlerine saygı gösteren, ve daima araştırmalar yaparak çalışma alanına katkı koyma isteği duyan, kişisel ve bilimsel açıdan tam donanımlı birer diyetisyen olarak üniversitemizden çıkmalarıdır.

Eğitimimizin büyük önem taşıyan, öğrencilerimizin derslerde öğrendiklerini pratiğe dökmelerini sağlayarak mesleklerinde etkin olmalarını destekleyen kısmı stajlar ve saha çalışmalarıdır. Bu stajlar ve saha çalışmalarıyla öğrencilerimizin bireysel olarak kendilerini geliştirmeleri yanında, onlara verilecek projelerle bölge halkının beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi edinilerek halkın dengeli beslenme alışkanlığı kazanması ve bu şekilde de sağlıklarının korunmasına katkıda bulunulmaya çalışılacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bölümümüzde eğitimini tamamlayan mezunlarımız ‘’Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması’’ alarak ‘’Diyetisyen’’ ünvanını alacaklardır. Yataklı ve yataksız  tedavi kurumları, besin pazarlama, spor kuruluşları, rehabilitasyon merkezleri, Oteller, Araştırma labarotuvarları, hastane renal bakım, diyabet, onkoloji ve  metabolik üniteleri, gıda fabrikaları.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 3. Sinif öğrencisi Seher Seçkin. Bu bölümü, insan sağlığına yardımcı olmak için secmiştim ve her gecen gün Girne Amerikan Üniversitesi farkıyla hedefime biraz daha yaklaşıyorum. İnsan sağlığının beslenmeyle birebir ilişkili olduğu için bu bölümü seçtim.  Bölümün İngilizce olması, başta daha fazla bilgiye erişebilmem gibi avantajlara sahip. Derslerimizin sadece teoride kalmadığı, pratik ile bilgilerimizi zenginleştirdiğimiz için kendimi çok şanslı hissediyorum. 

Seher Seçkin

 

 

 

 

 

İçinde bulundukları toplumların yeterli ve dengeli beslenme ile sağlıklarının korunması, iyileştirilmesi ve yaşam kalitelerinin artırılmasında pay sahibi olmak ve bunu bir amaç haline getirmek isteyen öğrencilerin stajlar ve saha çalışmalarıyla derslerde öğrendiklerini pratiğe dökmelerini sağlayacak olan programımıza yönelmeleri doğru bir tercih olacaktır.

Yrd. Doç. Dr. Besim Özyel

Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?