Lisans Eğitimi
Bankacılık ve Finans
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksekokulu > Programlar > Bankacılık ve Finans
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Uygulamalı Sosyal Bilimler Yüksek Okulu
Bölüm
Bankacılık ve Finans
Eğitim
Yüksekokul
Hazırlık Okulu
Evet
Süre
1(Hazırlık)+4
Ücret
24.375,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç Tarihi
Eylül 2015
Eğitim Dili
İngilizce
Akreditasyon
YÖK, YÖDAK
Bu Bölümü Paylaş :
Bankacılık ve Finans Websitesini Ziyaret Et

Bankacılık ve Finans

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Bankacılık

GAÜ Bankacılık ve Finansman Bölümü, bankacılık ve finans alanındaki teorik bilgi ve pratik uygulamaları bir arada sunarak, yakın geçmişte bu sahada gerçekleştirilen aşamaları öğrenme fırsatını yaratmakta ve böylece bu sektörün gereksinim duyduğu uzman kişileri yetiştirmektetir. Bankacılık ve Finans Bölümü`nün hedefi; öğrencilerine bankacılık ve finans konularında, yüksek kalitede ve uluslararası standartlarda bir eğitim vermektir. Son yıllarda, gerek özel sektörde, gerekse Hazine ve Merkez Bankası gibi mali ve parasal politikaların saptandığı kamu kuruluşlarında görev alabilecek, uluslararası düzeyde yetişmiş uzman kişilere her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır.

Bankacılık ve Finans Bülümünün temel amacı, öğrencilere gerekli bütün kavram, prensip ve becerileri sağlayarak, bankacılık sektöründe ve diğer finans kurumlarında rol alacak başarılı profesyoneller yetiştirmektir. İngilizce`ye hakim öğrenciler yanlızca yerel finans kuruluşlarında değil, uluslararası kuruluşlarda da çalışabilecek donanıma sahip olacaklardır.     

 

 

 

 

 

 

 

İyi derecede İngilizce ve bilgisayar bilgisine sahip olan Bankacılık ve Finans Bölümü mezunlarımız başta ticari bankalar, yatırım bankaları, aracı kurumlar, sigorta şirketleri ve özel şirketlerin finans ve hazine departmanları olmak üzere çok çeşitli sektörlerde iş bulma imkanına sahiptirler. Bunun yanında mezunlarımız, finansal ve mali politikaların belirlendiği Merkez Bankası, Maliye Bakanlığı ve Hazine gibi kamu kuruluşlarının en çok istihdam etmek isteyeceği uzman elemanlar olacaklardır.

 

 

 

 

 

 

 

Lisans derecemi Girne Amerikan Üniversitesi`nden aldım. Ümiversitemin kalitesinden çok memnunum. Aldığım eğitim benim için çok ilgi çekiciydi. Teorik derslerin yanında pratik eğitim de aldık. Bölümümdeki hocam çok profesyoneldi. Şimdi, okulda edindiğim bilgileri profesyonel yaşamımda kullanmaktayım.

Vera CHERNENKO

 

Bir GAU mezunuyum ve yüksek lisans ögrencisi olarak tekrar burda bulunmaktan dolayı mutluyum, zira hocalarımla kendimi daha güvende hissediyorum.

Segun Solomon GBADEBO

 

 

 

 

İşletme ve Ekonomi alanında iyi yetişmiş insangücü ihtiyacı hızla artmaktadır ve artmaya da devam edecektir. Bu durum küreselleşme sürecinin derinleşmesinin ve rekabet ortamının gelişmesinin getirdiği kaçınılmaz bir sonuçtur. Ancak geçmişten farklı olarak küresel düzeyde geçerliliği olan bilgi ve yeteneklerle donatılmış, küresel düzeyde akredite kuruluşlarda eğitim gören genç insanlara ihtiyaç vardır. Bu açıdan bakıldığında Girne Amerikan Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde eğitim görüyor olmak önemli bir şanstır. Çünkü, GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi “Üç Kıtada bir Üniversite’ vizyonu ile özellikle İşletme ve Ekonomi öğrencilerine Kıbrıs, İngiltere, Singapur, ABD kampuslerinde eğitimini geliştirme şansını vermektedir. Ayrıca işletme programlarımız uluslararası akreditasyona sahiptir.

GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde eğitim görmenin bir başka avantajı, eğitim programının bir yandan öğrencilerin yerel ve küresel fırsatlardan en üst düzeyde yararlanmasını sağlamaya, diğer yandan da yerel ve küresel tehditlerle başa çıkabilme yeteneğini geliştirmeye yönelik olarak dizayn edilmiş olmasıdır. Böylece GAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nde verilen eğitim, her öğrencinin seçim yapma şansını arttırarak kendi geleceğini belirlemede daha fazla söz sahibi olmasını da sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?