Meslek Yüksekokulu
Anestezi
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Sağlık Meslek Yüksekokulu > Programlar > Anestezi
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Anestezi
Eğitim
Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
2
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Anestezi Websitesini Ziyaret Et

Anestezi

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Anestezi

Anestezi programının amacı anestezi uygulamalarında ihtiyaç duyulan yardımcı teknik personelin donanımlı bir şekilde yetiştirilmesidir. 

İki yıllık eğitim süresince öğrencilere anestezi, ve yoğun bakım uygulamaların teorik bilgi ve uygulama dağarcığını oluşturmak ve geliştirmek, anestezi ve yoğun bakım ünitelerinde kullanılan cihazlara ilişkin teknik bilgilerin verilmesi, resüsitasyon konusunda deneyim kazandırılması amaçlanmıştır.

Programımızın hedefi sağlık sektörüne alanında en iyi koşullarda yetişmiş, mesleğin gerekliliklerini tanıyarak donatılmış meslek elemanları yetiştirmenin yanı sıra hızla gelişen sağlık teknolojilerini takip edebilmek için gerekli  altyapı ve entellektüel donanıma sahip sağlık teknikerleri yetiştirmektir.

 

 

 

 

2 yıllık önlisan programını başarıyla  tamamlayan öğrenciler “Anestezi Teknikeri” ünvanını kazanmaktadır. 

Programdan mezun olanlar, başta KKTC ve Türkiye’deki kamu ve özel hastaneleri olmak üzere, klinik, poliklinik, tıp merkezleri ve cerrahi müdahale iznine sahip her sağlık kuruluşunda istihdam edilebilirler. Anestezi bölümü, hastalarda ağrı yönetimini ve resüstasyonu sağladıkları için acil müdahale gerekliliği yüksek bir bölümümdür. Bu yüzden uzman anestezi doktorlarına acil müdahalelerde yardımcı olabilecek kalifiye eleman ihtiyacı yüksektir. Yapılan ameliyatların ve uygulanabilen anestezi tekniklerinin çeşitliliği arttıkca, ön lisans mezunu, alanında bilgili ve yeni gelişmelereden haberdar teknikerlere olan ihtiyaç da giderek artmıştır.

Programdan mezun olacak öğrenciler isterlerse dikey geçiş sınavları ile uygun bölümlerde lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

 

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi, Kıbrısta ki en güzel yere sahip üniversitelerden biridir. Geniş bir alanda eğitim vermektedir. Gerek yönetim gerekse egitimciler ve tüm çalışanlarıyla,  ögrencilere iyi hizmet veren bir kurumdur. Özellikle bir sağlık ögrencisi olarak okuduğum bölümde çok iyi ögrenim gördüğüme  ve bu öğrenimimin ileriki dönemlerde diğer sağlıkcı adaylarıyla aramızda fark yaratacağına inanıyorum. Diğer bölümde okuyan arkadaşlar ile diyaloglarımızda ise onların da okudukları bölümlerde üst seviyede ögrenim verildigini anlamaktayız . Gerek üniversite içindeki gerekse üniversite dışında ki hizmetlerinden çok iyi bir şekilde faydalanabiliyoruz. Ayrıca eğitim olarakta yenilikci ve kendini ıspatlamış bir üniversitedir. Girne Amerikan Üniversitesi’nin gerek konum olarak gerekse de eğitim olarak iyi bir seviyede olduğuna inaniyorum bizden sonraki arkadaslarıma da Girne Amerikan Üniversitesi’ni en samimi hisselerimle öneririm

Elif Yanar

 

 

 

Sevgili Aday Öğrenciler,

Anestezi Teknikerliği Bölümü iş alanında çok aranan bu meslek grubunda, akranlarınıza fark yaratacak eğitim ve öğretimi verecek bir bölümdür. Bu bölümde hem teorik hem pratik bilgi dağarcığınız uluslararası standardlara ulaşacaktır. Bütünlükçü eğitim anlayışımızla, ve öğrenci merkezli eğitimi felsefemizle, önlisans eğitiminiz hem verimli hem de eğlenceli geçecektir.

Anestezi Teknikerliği Bölümümüz en güncel eğitim programı ve donanımlı akademik kadrosuyla eğitim hayatınız en iyi şekilde şekillendirmeye hazır.

Anestezi Teknikerliği Bölümünde vizyonumuzu, sizin potansiyelinizle birleştirip, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı heyecanla bekliyoruz.

 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?