Meslek Yüksekokulu
Ameliyathane Hizmetleri
Videoyu İzle
Öğrenim > Meslek Yüksekokulu > Sağlık Meslek Yüksekokulu > Programlar > Ameliyathane Hizmetleri
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Ameliyathane Hizmetleri
Eğitim
Sağlık Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
2
Ücret
25.325,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Ameliyathane Hizmetleri Websitesini Ziyaret Et

Ameliyathane Hizmetleri

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Öğrenci Görüşleri
Tercihim Ameliyathane Hizm.

Ameliyathane Hizmetleri önlisans programı; ameliyathanelere donanımlı teknik personel yetiştirmek amacını taşımaktadır. Ameliyathanede kullanılan alet ve malzemenin ameliyata hazır hale getirilmesine, cerrahi ekibe malzeme sağlanması ve ameliyathane ortamının ameliyatın özelliğine göre uygun hale getirilmesine yönelik iş ve eylemleri yapan ve uygulama açısından destek veren, donanımlı sağlık personeli yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Programımızın hedefi sağlık sektörüne alanında en iyi koşullarda yetişmiş, mesleğin gerekliliklerini tanıyarak donatılmış meslek elemanları yetiştirmek, ve bu hedef doğrultusunda sağlık sektörü hizmetlerinin, özellikle de ameliyathane hizmetlerinin daha kaliteli olmasını sağlamaktır.

 

 

 

2 yıllık önlisans programını başarıyla tamamlayan öğrencilere “Ameliyathane Teknikeri” ünvanı verilmektedir. 

Programdan mezun olanlar, başta KKTC ve Türkiye’de, hem kamuda hem de özel sektörde yer alan sağlık kurum ve kuruluşları bünyesinde bulunan ameliyathanelerde istihdam edilebilirler. Mezun sayısının az olması ve özel hastanelerin çoğalması ile sağlık sektöründe daha çok ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir ve bu alan mezunlarına piyasada büyük bir talep bulunmaktadır.

Gelişen teknolojiler ve sağlık sektörünün uluslararası standardlara taşınmasında artan çabalarla, hastanelerin bu alanda özel eğitim görmüş sağlık elemanlarına ihtiyaçları artmıştır ve bu program mezunlarının iş bulma imkanları yüksektir.

 

Ameliyathane Hizmetleri programından mezun olacak öğrenciler isterlerse dikey geçiş sınavları ile uygun bölümlerde lisans öğrenimlerine devam edebilirler.

 

 

 

Girne Amerikan Üniversitesi`nde almakta olduğum anestezi teknikerliği  eğitimi sayesinde, kısa sürede anestezinin farklı uygulama alanlarını ve dallarını tanıma fırsatı buldum.  Hasta odaklı bir meslek olan anastezi teknikerliğinde, teorik bilgilerin yanı sıra hastalarla nasıl iletişim kurulması gerektiğini öğrenip,hastaların endişelerini ve korkularını azaltmak için onlara nasıl davranmak gerektiği üzerine uygulamalı eğitimler aldım.  Gerek mesleki beceri laboratuvarlarında, gerekse dönem içi hastane uygulamarında beni gelecekteki mesleğime hazırlayacak pratik deneyimler kazandım. Girne Amerikan Üniversitesi  hem kişisel hem de profesyonel idealerime ulaşmam için en önemli basamak oluşturmuştur.

 

Elveda Şen

 

 

Sevgili Aday Öğrenciler,

Girne Amerikan Üniversitesinin yenilikçi ve öğrenci merkezli eğitim felsefesine uygun olarak, Ameliyathane Hizmetleri Bölümümüz en güncel eğitim programı ve donanımlı akademik kadrosuyla eğitim hayatınız en iyi şekilde şekillendirmeye hazır.

Bu bölümde temel teorik bilgilerin yanı sıra, sağlık sektöründeki araştırma ve projelerde de aktif bir rol almanızı sağlayabilecek bilgiler ve tecrübeler kazanacaksınız. Uluslararası eğitim standarlarında hazırlanan eğitim programımızla, mezun oldukdan sonra dünyanın bir çok yerinde mesleğinizi icra edebilecek donanıma sahip olacaksınız. Ameliyathane Hizmetleri teknikerliği teorik olduğu kadar pratik bilgi de gerektiren bir meslektir. Bu yüzden hem dönem içi uygulama dersleri hem de yaz stajlarıyla mesleki hayatınıza kaliteli bir pratik tecrübeyle başlama fırsatı ve ayrıcalığı yakalayacaksınız.  

Ameliyathane Hizmetleri Bölümünde vizyonumuzu, sizin potansiyelinizle birleştirip, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmayı heyecanla bekliyoruz. 

 

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?