Lisans Eğitimi
Adalet
Videoyu İzle
Öğrenim > Lisans Eğitimi > Meslek Yüksekokulu > Programlar > Adalet
Programa Başvurun
Bilgiler
Fakülte
Meslek Yüksek Okulu
Bölüm
Adalet
Eğitim
Meslek Yüksek Okulu
Hazırlık Okulu
Hayır
Süre
2
Ücret
23.225,00 TL
Burs
Evet
ÖSYM Kodu
0
Başlangıç tarihi
Eylül 2015
Akreditasyon
YÖK,YÖDAK
Eğitim Dili
Türkçe
Bu Bölümü Paylaş :
Adalet Websitesini Ziyaret Et

Adalet

Program Hakkında
Kariyer Olanakları
Mezun Görüşleri
Tercihim Adalet

Kamu alanında Anayasal demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin gereklerini yerine getirme bilinç ve sorumluluğuna sahip, Cezaevi Müdürlüğü, İcra Müdürlüğü ve Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı teşkilatında mahkeme yazı işleri müdürü ve zabıt katibi olarak görev yapabilecek nitelikli adalet mensupları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Meslek Yüksekokulumuz, Kamu alanında Anayasal demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin gereklerini yerine getirme bilinç ve sorumluluğuna sahip, Cezaevi Müdürlüğü, İcra Müdürlüğü ve Yardımcılığı, Adalet Bakanlığı teşkilatında mahkeme yazı işleri müdürü ve zabıt katibi olarak görev yapabilecek nitelikli adalet mensupları yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Programdan mezun olanlara “Adalet Meslek Elemanı” unvanı verilmektedir.

 

 

Eklenecektir.

 

 

Sevgili öğrenciler,

adalet kurumlarının çeşitli kademelerinde hak ve adaletin sağlanması ve uygulanması için çalışacak kimseler olarak eğitiminiz sonunda çok değerli niteliklere sahip olacaksınız. Bu sebeple verilen eğitimin niteliği kadar, onu sunanların yetkinliği ve yeterliği de son derece önemlidir. Üniversitemiz, alanında uzman öğretim üyeleriyle sizlere yoğun ve ciddi bir eğitim vermeyi hedeflemektedir. Bunun yanında,  farklı insanlarla sağlıklı diyolog kurabilmek meslek hayatınızda önemli bir kazanım olacaktır. Üniversitemiz, dünyanın farklı ülkelerinden kabul ettiği öğrencilerle sizlere, değişik milliyetlerle diyolog kurabilme, uluslararası bir vizyona erişebilme imkanı da sunmaktadır. Böyle bir ortamın farklı kişiliklerle uyumlu ilişki kurma yeteneğine çok ciddi katkılar yapacağı açıktır. Sizleri de böyle bir ortamda üniversitemizde görmekten mutluluk duyacağız.

Prof. Dr Levent Akın

Hukuk Fakültesi Dekanı

 

 

Program hakkında bilgi alın

Adınız

Soyadınız

E-Mail

Telefon

MesajınızBİZ SİZE ULAŞALIM
VAZGEÇTİM

Bilgi Formu

Hangi konuda bilgi almak istiyorsun?